آینده قیمت ارز دیجیتال BTMX و تحلیل آن
BTMX

آینده قیمت ارز دیجیتال BTMX و تحلیل آن

در این مطلب قصد معرفی ارز دیجیتال BTMX و بررسی آینده ارز دیجیتال BTMX را داریم. بیتمکس با نام تجاری BTMX یک نوع ارز یا دارایی دیجیتال است. این ارز دیجیتال در 24 نوامبر سال 2014 توسط آرتور هیز ایجاد شد. هیز به دلیل اینکه در شرکت مالی و بانکداری سیتی گروپ آمریکا و دویچه بانک آلمان فعالیت داشته، تجربه بالایی در حوزه معاملات صرافی و ابزارهای مشتق شده از آن داشته است. در نتیجه، تمام دانش خود را برای راه‌اندازی ارز دیجیتال BTMX بکار گرفته است.

بیتمکس در حقیقت بازاری برای خرید و فروش و معامله ابزارهای مشتق شده از ارزهای دیجیتال و بیت کوین است. در یک تعریف ساده باید بگویم ابزارهای مشتقه به ابزاری گفته می‌شود که خودش فاقد اعتبار است و اعتبار آن وابسته به ارز یا کالایی دیگر است؛ به عبارت دیگر، شما در پلتفرم بیتمکس نمی‌توانید ارز واقعی مانند بیت کوین را مبادله کنید، بلکه تنها امکان فروش و مبادله قراردادهای مشتق شده از ارزهای اصلی برای کاربران وجود دارد.

انواع قراردادهای موجود در پلتفرم ارز دیجیتال BTMX

در توکن BTMX دو نوع قرارداد وجود دارد. قراردادهای آینده و قرارداد دائمی. تفاوت‌های اساسی بین این دو نوع قرارداد وجود دارد. اولین تفاوت این است که قرارداد آینده یا Futures Contract دارای تاریخ انقضا هستند. مدت زمانی که پلتفرم بیتمکس برای این قراردادها تعریف می‌کند سه‌ماهه است؛ اما هیچ نوع تاریخ انقضایی برای قراردادهای دائمی یا Perpetual Contract وجود ندارد.

دومین تفاوت در قراردادهای توکن BTMX، نوع کارمزد آن‌ها است. در قراردادهای آتی کاربران تنها هنگام خرید یا فروش باید کارمزد بپردازند؛ اما در قراردادهای دائمی، کاربر علاوه بر پرداخت کارمزد هنگام خرید یا فروش، باید هر 8 ساعت یک‌بار به منظور نگهداری از قرارداد کارمزد پرداخت کند. مهم‌ترین نکته‌ای که در این مبحث باید اشاره کنیم این است که در صرافی BTMX تنها در مورد ارزهای بیت کوین و اتریوم می‌توان از قرارداد دائمی استفاده کرد. سایر دارایی‌ها در حوزه قراردادهای آتی قرار می‌گیرند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

 

در یک تقسیم‌بندی دیگر، می‌توان قراردادهای BTMX را به دودسته خرید و فروش تقسیم نمود. هنگام صعود قیمت قرارداد می‌توانید اقدام به خرید نمایید؛ اما هنگامی که با افت در شاخص قیمت مواجه شدید، امکان فروش قرارداد برای شما وجود دارد. در صرافی BTMX امکان مبادله ارز بیت کوین، کاردانو، ایاس، اتریوم، ترون، ریپل، لایت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. اما به یاد داشته باشید امکان مبادله مستقیم ارز در این بستر وجود ندارد.

در ارز دیجیتال BTMX از چه اهرم‌هایی استفاده می‌شود؟

در صرافی بیتمکس مانند سایر صرافی‌های جهان شرایط لازم برای استفاده از اهرم معاملاتی وجود دارد. اصل اولیه در استفاده از این نوع اهرام افزایش سود یا زیان است. برای مثال، اگر فردی تنها 100 دلار سرمایه داشته باشد و بخواهد از آن برای خرید بیت کوین استفاده کند، می‌تواند از بستر 10 برابری ارز BTMX استفاده کند. با این اهرم، سرمایه شما در ظاهر 10 برابر افزایش می‌یابد، اما به یاد داشته شاید سود یا زیان حاصل در این روش نیز 10 برابر افزایش خواهد یافت. در پلتفرم بیتمکس امکان استفاده از سقف افزایش 20 برابری برای تمام ارزهای دیجیتال و سقف 100 برابری برای ارز بیت کوین وجود دارد.

اما باید به این نکات در حین معامله در بستر BTMX توجه داشته باشید: اگر میزان ضرر شما از دارایی شما بیشتر شود، سرمایه شما به صفر خواهد رسید. به چنین حالتی لیکوئید گفته می‌شود. در حالت دیگر، اگر شما به‌جای خرید از قرارداد فروش استفاده کنید و قیمت قرارداد فروخته شده برخلاف پیش بینی شما افزایش پیدا کند، سرمایه شما باز هم لیکوئید خواهد شد.

کارمزدهای ارز دیجیتال BTMX

در پلتفرم بیتمکس دو نوع کارمزد در نظر گرفته شده است. کارمزد وام و کارمزد خرید و فروش. در مورد کارمزد خرید و فروش، تفاوت قابل توجهی کارمزد بیت کوین با سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد. کارمزد وام نیز تنها در قراردادهای دائمی اعمال می‌شود؛ و مقدار آن با توجه به نوع قرارداد متغیر است.

آینده ارز دیجیتال BTMX

همان‌طور که بیان کردیم، فعالیت در بستر بتیمکس با ریسک همراه است. پس بهتر است وقت کافی برای کسب مهارت در این معاملات را اختصاص دهید و از دانش و تجربه افراد کاردان استفاده کنید؛ اما از آنجایی که امکان مبادله بیت کوین و سایر ارزها معتبر جهان در این بستر فراهم است، می‌توان با اطمینان از آینده روشن و درخشان ارز دیجیتال BTMX صحبت کرد.

The-future-of-BTMX
آینده ارز دیجیتال BTMX

نحوه معامله ارز دیجیتال BTMX

از 29 ماه آگوست 2020 تا 12 فوریه 2021 تمام کاربران فعال در بستر BTMX موظف شدند که برای احراز هویت از طریق کارت شناسایی معتبر و عکس اقدام کنند. به همین دلیل، امکان معامله این ارز با آی پی کشورهای تحریم ممکن نیست؛ یعنی باید راهه‌ای میانبر استفاده کرد یا از فیلترشکن کمک گرفت.

صرافی بیتمکس بزرگ‌ترین بستر برای معامله ارز بیت کوین است. بیش ده‌ها هزار معامله‌گر ارزهای دیجیتال از سراسر جهان در این پلتفرم فعالیت می‌کنند. اغلب کاربران این پلتفرم بسیار حرفه‌ای هستند؛ زیرا استفاده از اهرم‌های معاملاتی کاری پر ریسک و مانند قمار است. پس به جرئت می‌توان گفت صرفی BTMX مکانی مناسب برای عرضه اندام مبتدی‌ها نیست. پس بهتر است قبل از آغاز فعالیت جدی در این بستر، با اصول معامله ارزهای دیجیتال و تحلیل بازار آشنا شوید. اگر تاکنون سابقه فعالیت در صرافی بایننس را ندارید بهتر است تا زمان کسب مهارت لازم، صرافی BTMX را فراموش کنید.

کمک به کاربران فضای به منظور افزایش مهارت طراحی

پلتفرم بیتمکس برای کمک به کاربران فضای به منظور افزایش مهارت طراحی کرده است. در این بخش، پس از آنکه فرد حساب کاربری خود را ساخت، مبلغی به‌عنوان سرمایه آزمایشی در اختیار او قرار داده می‌شود. در نتیجه، کاربر می‌تواند بدون از بین بردن سرمایه حقیقی خود در این بستر مهارت‌های معاملاتی و تحلیل لازم را کسب کند. البته باید اشاره کنیم، سرمایه اعطا شده در این بخش ارزش نقدی حقیقی ندارد و قابل‌برداشت نیست.

اولین گام برای معامله در BTMX پس از کسب مهارت کافی، ثبت نام است. در این مرحله باید به وب‌سایت رسمی بیتمکس مراجعه کرده و گزینه ر را انتخاب کنید. در صورتی که از طریق لینک دعوت وارد قسمت ثبت نام شوید، می‌توانید تا 6 ماه از تخفیف 10 درصدی کارمزد بهره‌مند شوید. در صفحه ثبت نام حتما ایمیل معتبری وارد کنید. تا در صورت بروز هر مشکل امکان پیگیری و بازیابی وجود داشته باشد.

افراد ساکن ایران و سایر کشورهای تحریم شده بهتر است هنگام ثبت نام از فیلترشکن استفاده کرده و آمریکا را به عنوان کشور خود انتخاب کنند. نام و نام خانوادگی را دقیقی و به انگلیسی وارد کنید. پس از آن، یک ایمیل تایید دریافت خواهید کرد. با کلیک بر روی لینک ایمیل، حساب کاربری شما فعال می‌شود.

افزایش موجودی برای آغاز فعالیت در بیتمکس

وقتی مرحله ثبت نام با موفقیت انجام شد، برای انجام معاملات باید حساب خود را شارژ کنید. مهم‌ترین مورد این است که در پلتفرم BTMX شارژ حساب تنها با بیت کوین انجام می‌شود. در نتیجه، باید حتما بیت کوین خرید. پس از خرید بیت کوین و افزایش موجودی امکان شرکت در معاملات برای شما فراهم خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال کامپوند (COMP) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف (HBAR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دش (DASH) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال تل کوین (TEL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال یرن فایننس (YFI) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال نم (NEM) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید