آینده قیمت ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR) و تحلیل آن
CELR

آینده قیمت ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR) و تحلیل آن

با اطمینان می‌توان گفت که یکی از پروژه‌های بسیار جذاب در حوزه ارزها دیجیتال، سلر نتورک است. این ارز دیجیتال دارای بستر مقیاس پذیری دو لایه است. در این رمز ارز، امکان انجام سریع و ایمن معاملات برای انواع قراردادهای هوشمند و پرداخت‌ها در بستری خارج از بلاک چین فراهم شده است. با توجه به امکانات و کاربردهای گسترده ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR) در این مقاله به بررسی کامل آینده ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR) و همه‌جانبه این ارز دیجیتال پرداخته‌ایم.

تاریخچه پیدایش ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR)

این ارز برای اولین بار در سال 2019 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. کمپانی Binance Launchpad مسئول اصلی طراحی و عرضه سلر بود. تولیدکنندگان این ارز دیجیتال علاقه‌مند بودند که بتوانند با استفاده از این روز ارز، قلب و ذهن کاربران را تسخیر کنند. به همین دلیل، در طراحی سلر به عامل‌هایی مانند تعامل عالی و کاهش هزینه توجه ویژه‌ای شده است. در یک تعریف ساده باید گفت CELR پلتفرم مقیاس بندی دو لایه برای انجام معاملات امن خارج از زنجیره بلاک چین است.

در پلتفرم سلر امکان پرداخت و تراکنش‌های هوشمند برای کاربر فراهم است. هدف اصلی از طراحی ارز دیجیتال سلر، هدایت و مدیریت تجارت الکترونیک برای فعالیت در بستری خارج از زنجیره بلاک چین است. اغلب ارزهای دیجیتال برای افزایش امنیت تجاری کاربران از بلاک چین استفاده می‌کنند. عمده‌ترین مشکل ارزهای فعال بر بستر بلاک چین، مشکل مقیاس پذیری است. از این‌رو، سعی شده است که در طراحی سلر با استفاده از مقیاس پذیری لایه دوم این مشکل برطرف شود.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

 

اهداف اصلی ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR)

هدف اصلی که طراحان تمایل داشتند با عرضه ارز دیجیتال سلر نتورک به آن دست یابند، گسترش مقیاس پذیری در بستر بلاک چین امروزی بود. این امر سبب می‌شود دامنه کاربرد این بسترها افزایش یابد. توسعه دهندگان ارز سلر بیان می‌کنند که استفاده از فناوری بلاک چین برای انتقال ارزش مالی در مقایسه با راه‌حل‌های به دست آمده از روش غیر بلاک چین عملکرد ضعیف‌تری دارد. این امر سبب شده که معاملات بر بستر Blockchain کند شده و قیمت معاملات نیز افزایش یابد. در نتیجه ادامه معاملات بر این بستر می‌تواند مشکلات و حتی ضرر اقتصادی به دنبال داشته باشد.

زیرا در بلاک چین، گره‌های (node) وجود دارد که باید هر یک از آن‌ها را به‌تنهایی بررسی کرد. این امر سبب کاهش سرعت انجام معاملات خواهد شد. هر یک از این گره‌ها، در حقیقت همان کامپیوترهایی هستند که به این زنجیره متصل شده‌اند. راه‌حلی که در طراحی ارز سلر نتورک به کار گرفته شده، استفاده از الگوریتم اجماع درون زنجیرهای به عنوان آخرین مرحله است؛ و در ارز سلر، اولویت اصلی با تکنیک‌های مقیاس پذیری خارج از زنجیره بلاک چین است. در ارز CELR، از سیستم‌های مقیاس پذیری دارای عملکردهای دوطرفه بر روی گره‌های متعدد استفاده شده است.

چه چیزی شبکه Celer (CELR) را منحصر به فرد می کند؟

ارز دیجیتال سلر و بستر آن یک سیستم شبکه ای است و نه یک بلاکچین مجزا. این پلتفرم در عوض بر روی بلاکچین های موجود و آینده اجرا می شود. توسعه دهندگان به منظور بهبود توان عملیاتی بلاک چین های کریپتو بر مقیاس پذیری تمرکز دارند. بنیانگذاران پلتفرم مربوطه مطمئن هستند که راه حل های داخلی برای بلاک چین های غیرمتمرکز آینده (در سطح جهانی) نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. در عوض، آنها پیشنهاد می کنند که مشکل را با پلت فرم خارج از زنجیره خود حل کنند.

چهار سطح معماری cStack به طور مساوی تقسیم شده اند تا چندین مزیت منحصر به فرد را ارائه دهند. این مزایا عبارتند از: کاهش تاخیر در تراکنش. کاهش کمیسیون برای پرداخت های خرد؛ کارمزد صفر در قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره مقیاس بندی افقی در پیوستن به گره های جدید. در دسترس بودن یک مدل خارج از زنجیره اقتصاد رمزنگاری؛ یک الگوریتم مسیریابی بهینه برای تراکنش ها؛ و پشتیبانی از بلاکچین های مختلف.

cEconomy یک مدل رمزنگاری منحصر به فرد است که وظیفه حفظ نقدینگی و در دسترس بودن پایدار برای اکوسیستم را بر عهده دارد و در عین حال یک اثر شبکه ایجاد می کند. الگوریتم استخراج نیازی به استفاده از اثبات کار (PoW) ندارد. کاربران فقط باید نرم افزار را نصب کنند و CELR را در حساب خود نگه دارند تا به عنوان پاداش تامین نقدینگی درآمد کسب کنند.

celer token
celer token

CELR یک توکن استاندارد ERC-20 است که بر اساس بلاکچین اتریوم ساخته شده است و برای مدیریت اقتصاد شبکه سلر استفاده می شود، و چندین کاربرد دارد:

 • پرداخت حق کمیسیون برای خدمات و تراکنش ها به ارائه دهندگان خارج از زنجیره و پوشش هزینه های اضافی.
 • قرار دادن CELR در شبکه نگهدارنده و امنیتی (SGN) و تبدیل شدن به یکی از عناصر آن جهت برقراری امنیت شبکه. SGN ها به نظارت بر وضعیت دسترسی دارند، به اختلافات پاسخ می دهند، و امنیت و کارایی شبکه را فراهم می کنند.
 • توکن‌های CELR یک استخر بزرگ نقدینگی را در فرآیند تعهد نقدینگی (PoLC) حفظ می‌کنند. توکن‌های CELR می‌توانند در حراج پشتوانه نقدینگی (LiBA) برای افزایش اولویت برنامه‌های کاربردی برای حمایت نقدینگی و در نتیجه افزایش پرداخت سود نقدینگی مفید باشند.

از دیگر ویژگی های سلر،پلتفرم منبع باز آن است که شامل مجموعه کاملی از SDK ها برای توسعه دهندگان است تا بتوانند برنامه های بلاکچینی سریع و کم هزینه برای DeFi، بازی، تعامل بین بلاکچینی و خدمات پرداخت خرد بسازند.

آینده ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR)

همان‌طور که متوجه شدید پروژه سلر بسیار بلند پروازانه به نظر می‌رسد؛ اما به دلیل اینکه در طراحی این ارز از تکنیک‌های مقیاس پذیری هوشمند لایه دوم استفاده شده، امنیت شبکه با کاهش مواجه نشده است؛ بنابراین، علاوه بر تامین امنیت، شاهد افزایش حجم معاملات در بستر سلر نتورک خواهیم بود. البته توجه داشته باشد که استفاده از تکنیک مقیاس پذیری تنها به منظور بهینه‌سازی عملکرد ارز دیجیتال CELR به کار نمی‌رود. بلکه از این تکنیک‌ها برای استقرار dAPP نیز استفاده شده است. dAPP در حقیقت همان برنامه‌ها و نرم افزار‌های غیرمتمرکز هستند.

The-future-of-CELR
آینده ارز دیجیتال سلر نتورک (CELR)

 

به دلیل اینکه، نرم‌افزارهای استفاده شده در سلر غیرمتمرکز هستند، فاقد مالکیت مرکزی می‌باشند. درنتیجه، هیچ فرد یا گروهی قدرت تخریب یا حتی خاموش کردن این ارز دیجیتال را نخواهد داشت. بعلاوه، تمام معاملات انجام شده در بستر سلر نتورک تنها توسط شرکت کنندگان درگیر چنین معاملاتی پردازش می‌شود. به همین دلیل، حریم خصوصی کاربران در این ارز دیجیتال به خوبی حفظ می‌شود.

از کجا می توان رمز شبکه سلر (CELR) را خریداری کرد؟

صرافی های برتر برای معاملات شبکه Celer (CELR) در حال حاضر عبارت اند از:

 • Binance
 • Gate.io
 • Bithumb
 • OKEx
 • Crypto.com Exchange
 • WazirX
 • AscendEX (Bitmax)
 • CoinDCX
 • MXC.com

 

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال لئو (LEO) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال REV) Revain) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دسنترالند (MANA) و تحلیل آن” را در سایت مطالعه کنید.

منبع:

CELER

دیدگاهتان را بنویسید