آینده قیمت ارز دیجیتال سرتیک (CTK) و تحلیل آن
certik

آینده قیمت ارز دیجیتال سرتیک (CTK) و تحلیل آن

در این مقاله قصد داریم به معرفی و تحلیل ارز دیجیتال سرتیک بپردازیم، این ارز دیجیتال که با هدف ایجاد امنیت سایبری در سال 2017 وارد بازار کریپتوکارنسی شده است چند سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشت، با ما همراه باشید تا در مورد ارز دیجیتال سرتیک (CTK) و آینده ارز دیجیتال سرتیک (CTK) بیشتر بدانید.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

ارز دیجیتال سرتیک (CTK) چیست؟

در واقع سرتیک یک پلتفرم بسیار بزرگ و پیشرفته با امنیت بالا است که طراحی آن با استفاده از تکنولوژی تایید رسمی قراردادهای هوشمند و اکوسیستم های بلاكچین صورت گرفته است. تیم طراحی کننده پلتفرم CertiK استادان فعال در دانشگاه‌های ییل (Yale) و کلمبیا (Columbia) و مهندسان سابق ارشد نرم افزار از گوگل و فیس بوک در آمريكا هستند، این پلتفرم به سرعت در حال ارائه خدمات امنیتی پیشرو در مبارزه با هك است. فعالیت‌های سرتیک شامل ارائه راه‌کارهای پیشرفته در زمینه امنیت سایبری برای برخی از بزرگترین پروژه های بلاكچين و در تمام پروتکل‌های عمده می‌شود.

باید اضافه کنیم که سرتیک اولین بلاکچین اثبات سهام برای امنیت، اجرای قابل اعتماد برنامه‌ها و ماموریت‌های مهم از جمله DeFi ، NFT است. در تمام پروتکل‌ها، پروژه‌های بلاکچین می‌توانند اطلاعات امنیتی را با Security Oracle دریافت کنند که امنیت مورد نیاز معاملات درون زنجیره‌ای را فراهم می‌کند.

DeFi
DeFi

این پروژه‌ها طیف گسترده ای از آسیب پذیری‌های مخرب را قبل از وقوع شناسایی و مشخص می‌کند. بسته به سطح نمره امنیت پروژه‌های بلاکچین مشخص شده از هر پروتکلی که ممکن است برای عضویت در CertiKShield واجد شرایط باشند که یک سیستم بازپرداخت انعطاف پذیر و غیرمتمرکز برای هر دارایی رمزنگاری است که به دلایل مختلفی از جمله مسائل امنیتی غیرقابل بازگشت بوده یا به طور کلی از بین رفته است.

نقش بایننس در certik

در حال حاضر سرتیک بیش از 150 پروژه در پروتکل‌های عمده داشته است و به عنوان یکی از قوی‌ترین کنترل کننده‌های امنیتی معرفی می‌شود و به همین جهت هم با بهترین و مشهورترین صرافی‌ها در این زمینه همکاری دارد، مهمترین همکاری این پلتفرم با صرافی آنلاین بایننس است.

این صرافی از 2018 در سرتیک سرمایه گذاری کرده است و همین امر باعث ایجاد و تقویت یک اکوسیستم امن در ترمینال اطلاعات بايننس با استفاده از فن آوری تایید رسمی CertiK و همچنين همكاری تیم کارشناسان امنیتی CertiK برای بررسی قراردادهای هوشمند مستقر در بلاک‌های عمومی بايننس شده است.

Review-of-smart-contracts-in-CertiK
بررسی قراردادهای هوشمند در CertiK

 

اکوسیستم سرتیک در قراردادی با بایننس توانسته است نقش امنیت سایبری پروژه‌های بلاکچین این صرافی و همینطور امنیت توکن‌های دیفای را برای آنها را به دست گیرد، در واقع سرتیک با در اختیار داشتن یک بلاکچین اختصاصی قصد دارد نقش بزرگترین شرکت امنیت سایبری دنیا را در سال‌های آینده در اختیار بگیرد.

بنابراین بسیار واضح است که در صورت تحقق چنین برنامه ای CTK رشد قابل توجهی را تجربه کند. تمامی پروژه‌هایی که توسط بنیاد سرتیک بیمه و تامین امنیت شوند در صورت مواجه با حملات سایبری و هک می‌توانند غرامت دریافت کنند.

زبان نوشتاری سرتیک (CTK)

قابل ذکر است که بلاكچين سرتیک با زبان برنامه نويسيی اختصاصی به نام DeepSEA نوشته شده است. تاييد تراكنش‌ها در بلاک چین Certied به روش Delegated Proof of Stake (DPOS) (اثبات سهم محول شده) صورت میگیرد. كار کردن روی بلاكچين CertiK از دسامبر 2017 آغاز شد و نسخه بتا آن نیزبه نام smart labeling در آوریل 2018 راه اندازی شده است.

نگاهی به ساختار ارز دیجیتال سرتیک (CTK)

توکن و ارز اختصاصی پلتفرم سرتیک CKT نام دارد، حدود بیست درصد از CKT ها در این ساختار، درشبکه ذخیره شده است و غیر قابل استخراج و انتقال است. عرضه کل CKT ها در حدود 1 میلیارد است، برای استخراج كل CKT ها زمانی در حدود 16 سال نیاز است. CKT ها مستقیما توسط بنیاد CertiK استخراج خواهند شد.

آینده ارز دیجیتال سرتیک (CTK)

می‌توان گفت که سرتیک یک پروژه بی نقص و آینده نگرانه است و موضوعی که به آن پرداخته است، یعنی امنیت از جمله موضوعات بسیار مهم در بخش سه ضلعی بلاکچین است، برقراری این امنیت کار سختی است چرا که روزانه شاهد هزاران حمله سایبری یا هک به روش‌های مختلف در بسیاری از بلاکچین ها هستیم، بنابراین هر پروژه‌ای که بتواند در مقابل این حملات سایبری مقاوت کند و یا برنامه‌ای برای مقابله با آنها ارائه دهد مطمئنا در آینده برنده خواهد بود.

مسئله امنیت در شبکه بلاکچین مسئله بسیار مهمی است، در طول این سال‌ها شاهد بوده ایم که ارزهای بسیاری علیرغم موفقیت در سال‌های ابتدایی عرضه به دلیل نقص‌های امنیتی خیلی زود نابود شدند آخرين مورد آن را همه به ياد داريم cryptopia و ده‌ها مثال ديگر.

cryptopia
cryptopia

همکاری با بزرگترین بلاکچین‌ها و صرافی‌ها مهر تاییدی برای قابلیت‌های سرتیک در مورد پروژه‌های امنیتی و اعتبار روز افزون آن در جامعه بلاکچین است، به همین دلیل هم پیش‌بینی می‌شود که CTK آینده روشنی را پیش رو داشته باشد، به نظر می‌رسد که این پروژه از جمله پروژه‌هایی باشد که در بلندمدت سوددهی مناسبی دارد و می‌توان روی آن حساب کرد.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال متا هش (MHC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال The Midas Touch Gold) TMTG) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال WABI و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال کوانت استمپ (QSP) و تحلیل آن” و “آینده قیمت ارز دیجیتال گت پروتکل (GET) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید