آینده قیمت ارز دیجیتال ایاس (EOS) و تحلیل آن
EOS

آینده قیمت ارز دیجیتال ایاس (EOS) و تحلیل آن

در این مطلب قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال ایاس (EOS) و بررسی آینده ارز دیجیتال ایاس (EOS) بپردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال ایاس (EOS)

EOS خود را قوی‌ترین زیرساخت برای برنامه‌های غیرمتمرکز می‌نامد. این شبکه سیستمی غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که امکان توسعه، میزبانی و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز در مقیاس تجاری (dApps) را در سیستم عامل خود فراهم می‌کند.

هیچ فرم کامل رسمی برای EOS وجود ندارد و سازندگان تصمیم گرفته‌اند که خود نیز آن را به طور رسمی تعریف نکنند. EOS از هر قابلیت اصلی که مورد نیاز است، پشتیبانی می‌کند. این قابلیت‌ها به مشاغل و افراد کمک می‌کند تا برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین را به روشی مشابه برنامه‌های تحت وب ایجاد کنند. ارائه دسترسی و احراز هویت امن، مجوز، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین dApps از نمونه‌های آن است.

introduction-EOS
آشنایی با ارز دیجیتال ایاس (EOS)

 

این شبکه می‌تواند توسط یک جعبه ابزار وب برای توسعه رابط پشتیبانی شود، و البته آن را به یک پیشنهاد کامل برای توسعه برنامه بدون دردسر تبدیل کند. در واقع این شرکه به روشی مشابه Play Store گوگل و App Store اپل کار می‌کند.

نشانه‌های EOS.IO و EOS

اکوسیستم EOS شامل دو عنصر اصلی است: توکن‌های EOS.IO و EOS.

بیشتر می‌توان EOS.IO را به سیستم عامل رایانه تشبیه کرد. شبکه زنجیره بلوک، EOS را مدیریت و کنترل می‌کند. EOS.IO از معماری بلاکچین استفاده می‌کند‌ این فناوری برای امکان مقیاس گذاری عمودی و افقی برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده است. رمز EOS ارز رمزنگاری شده شبکه EOS است.

کاربر توسعه دهنده، باید سکه‌های EOS را نگه دارد تا بتواند واجد شرایط استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای dApps باشد. از طرفی دارنده‌ی رمزی که هیچ برنامه‌ای را اجرا نمی‌کند این امکان را دارد که پهنای باند خود را به سایر شرکت کنندگانی که به آن نیاز داشته باشند اختصاص دهد یا اجاره دهد.

در حال حاضر این شبکه متعلق به سازمان block.one است. EOS توسط Dan Larimer راه اندازی شد. وی همچنین بنیانگذار و خالق سیستم عامل‌های مستقر مانند Bitshares و Steem است.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

ارز دیجیتال ایاس (EOS) چگونه متفاوت است؟

در حال حاضر شبکه‌های متعددی مبتنی بر بلاکچین Ethereum وجود دارند که برنامه‌های غیرمتمرکز را تسهیل می‌کنند. اما EOS بر نقاط حساس بحران زنجیره بلوک متمرکز است و تلاش می‌کند تا مشکل سرعت، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را حل کند. به همین دلیل این شبکه اغلب به گلوگاه زنجیره بلوکی تبدیل می‌شود.

رفع مشکلات از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود

با افزایش اندازه اکوسیستم dApps و گسترش آن به شبکه‌های بلاکچین خاص، از آن‌جا که منابع محدودی در دسترس دارد، دچار مشکل می‌شود. مشکلاتی مانند محدود شدن شبکه توسط تعداد زیادی تراکنش نادرست و درخواست‌های مشابه، برنامه‌های اسپم، سرعت کم اجرا و قدرت محاسباتی محدود موجود در شبکه مشکلاتی از این دست است. EOS.IO با ارائه مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده بیشتر از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود، سعی در رفع این مشکلات دارد.

این شبکه ادعا می‌کند که می‌تواند با استفاده از اجرای موازی و روش ارتباط ناهمزمان در سراسر شبکه، از هزاران dApp در مقیاس تجاری پشتیبانی کند. این شبکه این کار را بدون اینکه به گلوگاه‌های عملکرد ضربه وارد کند انجام می‌دهد. با جداسازی ماژول‌های مختلفی که در کار dApp ها نقش دارند، کارایی بیشتر می‌شود. به عنوان مثال، فرآیند احراز هویت به طور جداگانه انجام می‌شود.

توسعه و نگهداری dAppها

EOS.IO انعطاف پذیری را در توسعه و نگهداری dAppها ایجاد می‌کند‌ و ویژگی‌های مختلفی ارائه می‌دهد. ساختار مالکیت این شبکه باعث استفاده رایگان توسط کاربر شده و هزینه‌های معامله را حذف می‌کند. این کار از آن جهت انجام می‌پذیرد که توسعه دهندگان مجاز به استفاده از منابع متناسب با سهام خود هستند. آن‌ها از این منابع به جای مدل استاندارد پرداخت به ازای هر معامله استفاده می‌کنند. این امر باعث می‌شود پیش بینی هزینه میزبانی برای توسعه دهندگان برنامه آسان شده و به آنها امکان می.دهد تا استراتژی‌های موثر درآمدزایی ایجاد کنند.

EOS.IO از مجوز اثبات سهام و مفهوم مجوزهای مبتنی بر نقش استفاده می‌کند. این‌ مجوزها باعث می‌شوند کاربران برای تصمیم گیری فوری در سطوح بالا، مانند بازگرداندن، انجماد و رفع اشکال برنامه‌های خراب از طریق اجماع به سهولت تصمیم گیری کنند.

نه تنها ویژگی‌های کلیدی قابلیت استفاده را برای کاربران آسان می‌کنند، بلکه جعبه ابزار وب برای توسعه رابط، رابط‌های توصیف خودکار، طرح‌های توصیف خود پایگاه داده و طرح اجازه اعلامی نیز این کار را انجام می‌دهند.

توزیع توکن یک ساله

EOS با یک دوره ICO طولانی یک رویکرد جدید را در پیش گرفت. مطابق EOSCollective.org ، توزیع رمز EOS به شرح زیر انجام شده است. هدف از آن نیز گسترش توکن‌ها در کل اکوسیستم با قیمت‌های واقعی بود. این کار مزیت بی موردی را در اختیار تعداد معدودی قرار نمی‌دهد.

  • 200 میلیون (20٪) رمز در ابتدا طی یک دوره پنج روزه از 26 ژوئن 2016 تا 1 ژوئیه 2017 توزیع شد.
  • 700 میلیون (70٪) رمز در حال حاضر به طور مداوم 2 میلیون در روز و به مدت 350 روز توزیع می شود.
  • 100 میلیون نفر (10٪) برای محافظت از بلوک در نظر گرفته شده‌اند تا مشوق خود را مطابق با جامعه EOS نگه دارند. توکن‌های Block.one در یک دوره 10 ساله با 10 میلیون نشانه در سال جبران می‌شود.

توکن‌های EOS را می‌توان در چندین کیف پول که شامل کیف پول Ethereum ، MyEtherWallet و MetaMask است نگهداری کرد و در صرافی‌هایی مانند Bitfinex و YoBit قابل معامله بود.

آینده ارز دیجیتال ایاس (EOS)

به نظر می‌رسد پتانسیل EOS بسیار زیاد است. از ان‌جا می‌توان این را دریافت که هدف آن حل مشکلات مرتبط با شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین استاندارد است. با این حال، هنوز ابتکار، مفهومی است که ممکن است ثمرات مورد انتظار را داشته باشد یا نداشته باشد.

The-future-of-EOS
آینده ارز دیجیتال ایاس (EOS)

 

ادعای جسورانه پردازش 100000 تراکنش در ثانیه هنوز هم توسط بسیاری از افراد برجسته دنیای بلاکچین زیر سوال است. الزام به داشتن توکن‌های EOS برای واجد شرایط بودن برای ارسال معاملات، شرکت کننده را در معرض نوسان قرار می‌دهد. در آینده نزدیک با شکل گیری اکوسیستم EOS چیزهای زیادی قابل مشاهده است.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال یو کش (YOUC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال گیفتو (GTO) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال کیو کش (QC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال برگر سواپ (BURGUR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال ایدکس (IDEX) و تحلیل آن” را در سایت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید