آینده قیمت ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) و تحلیل آن
Filecoin

آینده قیمت ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) و تحلیل آن

در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) و بررسی آینده ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) می پردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

Filecoin ارز رمزنگاری شده است که هدف آن ایجاد انگیزه در شبکه جهانی اپراتورهای رایانه ای برای ارائه سرویس اشتراک و ذخیره فایل است. بنیانگذاران پروژه ادعا می‌کنند که اگر افراد کافی آن را اتخاذ کنند، می تواند سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش ذخیره داده در اینترنت باشد. علاوه بر این، این شبکه دیگر به یک مرجع مرکزی متکی نخواهد بود. این‌گزاره به این معنی است که مبادله پرونده‌های این شبکه توسط دولتها یا سایر بازیگران سانسور نمی‌شود.

introduction-Filecoin
آشنایی با ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

 

دلیل این امر این است که Filecoin توسط ماینرهایی استخراج می‌شود که قدرت محاسبه خود را به محاسباتی که باعث کار می‌شود اختصاص می‌دهند. استخراج Filecoin به منظور تهیه فضای ذخیره سازی انجام می‌شود که در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. کاربران Filecoin ، به نوبه خود، باید برای ذخیره سازی، بازیابی یا توزیع این داده‌ها به ماینرها بپردازند.

شبکه Filecoin در بالای پروتکل دیگری عمل می‌کند که برای مدیریت پرونده‌های غیرمتمرکز توسعه یافته و به نام سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) شناخته می‌شود.این دو سیستم شباهت‌های زیادی با هم دارند ، اگرچه تفاوت اصلی در این است که اگرچه استفاده از IPFS رایگان است ، اما برای ماینرها هیچ گونه درآمد حاصل نمی شود. Filecoin برای استفاده هزینه دارد، با این‌حال از قدرت درآمدزایی آن نمی‌توان غافل شد.

البته سرمایه گذاران و معامله گران نیز باید توجه داشته باشند که Filecoin تنها پروتکلی نیست که ادعا می‌کند سیستم ذخیره سازی غیر متمرکز و اشتراک فایل با پشتیبانی ارز رمزپایه است.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

چه کسی Filecoin را ایجاد کرده است؟

Filecoin یک نرم افزار منبع باز است که توسط Protocol Labs ایجاد شده است.‌شرکت تولید کننده همان شرکتی است که فناوری هایی مانند IPFS و Libp2p را با هدف جایگزینی پروتکل‌های اینترنتی موجود ایجاد کرد. .

آزمایشگاه‌های پروتکل از سرمایه گذاران برجسته‌ای مانند گروه ارزهای دیجیتال ، شتاب دهنده راه اندازی StartX دانشگاه استنفورد ، فرد ارهسم بنیانگذار Coinbase و ناوال راویکانت بنیانگذار AngelList بودجه دریافت کرده اند.

coinbase
coinbase

پیشنهاد اولیه سکه Filecoin ، که از آگوست تا سپتامبر 2017 برگزار شد ، 257 میلیون دلار بیشتر از شرکت های سرمایه گذاری خطرناک مانند Sequoia Capital ، Andreessen Horowitz و Union Square Ventures جمع آوری کرد. پیشنهاد Filecoin در آن زمان بزرگترین پیشنهاد در نوع خود بود.

ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) چگونه کار می‌کند؟

Filecoin کمی شبیه Dropbox است، با این تفاوت که فایل کوین با استفاده از زنجیره بلوک ساخته شده است. کاربرانی که می‌خواهند برخی از داده‌ها را در شبکه Filecoin ذخیره کنند، برای این کار باید به یک ماینر پرداخت کنند.

میزان بازپرداخت آنها توسط بازار آزاد تعیین می‌‌‌‌شود. در این بازار معدن کاران برای ارائه کمترین قیمت ذخیره سازی با یکدیگر رقابت می‌کنند. Filecoin ادعا می‌کند این بازار “فوق رقابتی” خواهد بود و بنابراین ارزان‌تر از ذخیره سازی متمرکز داده مانند خدمات وب آمازون است.

ماینرها نیز به نوبه خود انگیزه‌ای برای تهیه فضای ذخیره سازی دارند زیرا آنها فرصتی برای دریافت پاداش از شبکه به صورت رمزهای Filecoin دارند. هرچه فضای ذخیره سازی بیشتری به شبکه ارائه دهند، شانس آنها برای دریافت پاداش بیشتر است.

اما این جوایز رایگان نیستند. ماینرها باید چندین فرآیند محاسباتی فشرده (به اصطلاح اثبات) را انجام دهند تا به شبکه ثابت کنند که داده‌هایی را که ادعا می‌کنند می‌توانند ذخیره کنند، قفل کنند و این کار را برای مدت زمانی قابل اطمینان انجام می‌دهند.

اگر این کار را با اطمینان انجام دهند و فضای ذخیره سازی کافی را فراهم کنند، می‌توانند بلوک‌های جدیدی را در زنجیره بلوک Filecoin ایجاد کنند و پاداش شبکه و هزینه‌های معامله را دریافت کنند.

Filecoin-function
ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

اثبات تکثیر و اثبات زمان-فضا

بلاکچین برای اطمینان از اینکه همه کاربران شبکه می‌توانند در مورد معاملات جدید به توافق برسند، به سازوکارهایی به نام اثبات نیاز دارد. به عنوان مثال بلاکچین بیت کوین به اثبات کار متکی است، جایی که یک ماینر باید نشان دهد که تعداد زیادی محاسبات را انجام داده است تا حق افزودن معاملات جدید به بلاکچین و ادعای بیت کوین تازه ضرب شده را بدست آورده است.

Filecoin به دو مدرک جدید نیاز دارد تا بتواند تأیید کند که ماینرها در واقع داده‌هایی را که ادعا می‌کنند ذخیره کرده‌اند را ثابت کند. Proof-of-Replication نشان می‌دهد که یک ماینر تعداد نسخه‌های داده‌ای را که ادعا می‌کند، واقعاً ذخیره کرده باشد. Proof-of-Spacetime نشان می‌دهد که یک ماینر داده‌ها را در مدت زمان توافق شده ذخیره کرده است.

در مجموع، این مدارک به کاربران اجازه می‌دهد اعتماد کنند که ماینرها واقعاً داده‌هایی را که ادعا می‌کنند در اختیار دارند.

بازار ذخیره سازی فایل کوین (FIL)

با استفاده از این فن آوری‌ها، Filecoin بازاری را برای ذخیره سازی دیسک ارائه می‌دهد که در آن کاربرانی که مایل به ذخیره اطلاعات هستند می‌توانند فضای ذخیره سازی موجود توسط ماینرهایی که فضای دیسک را ارائه می‌دهند پیشنهاد دهند.

ماینرهایی که فضای دیسک را تأمین می‌کنند نیز براساس دو مورد قضاوت می‌شوند. قابلیت اطمینان و همچنین قیمت ذخیره سازی که ارائه می‌دهند این دو مورد است. File Storage Market مشابه بازار مالی خواهد بود. این بازار همان جایی است که کاربران می‌توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند و سوالات خود را ارائه دهند.

استخراج ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

به طور کلی، استخراج کنندگان Filecoin کاربرانی هستند که فضای ذخیره سازی را در اختیار کاربران دیگر قرار می‌دهند. این بدان معنی است که هر کاربر می‌تواند هارد دیسک را متصل کند، نرم افزار Filecoin را اجرا کند و شروع به ارائه فضای دیسک در Storage Market کند. این ماینرها به Storage Miners معروف هستند.

اما یک دسته دیگر از استخراج کنندگان Filecoin وجود دارد که با نام Retrieval Miners and Services شناخته می‌شوند.

این ماینرها توسط کاربران پول دریافت می‌کند. پول دریافتی بابت بازیابی داده‌ها و انجام خدماتی است که سرعت انتقال داده‌ها را تسریع می‌کنند. ذخیره یا مشارکت به عنوان گره در شبکه تحویل محتوا از جمله‌ی این خدمات است.

آینده ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

ارز رمزنگاری شده Filecoin ، FIL ، رمز بومی است که شبکه خود را تأمین می‌کند. این بدان معناست که FIL برای پرداخت هزینه ذخیره سازی و بازیابی و سایر معاملات شبکه استفاده می‌شود.

از آنجا که Filecoin متکی به اثبات ذخیره سازی و زمان-زمان است ، ادعا می‌کند شبکه آن از ماینرهایی تشکیل خواهد شد که خدماتی کاملاً مفید یعنی ذخیره سازی دیسک ارائه خواهند داد

Filecoin ادعا می‌کند که Storage Market آن قیمت‌های پایین تری را نسبت به قیمت‌های ارائه شده توسط رقبای متمرکز مانند Amazon Web Services ارائه می‌دهد.

The-future-of-Filecoin
آینده ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

 

اگر Filecoin بتواند با موفقیت خدمات ذخیره سازی غیرمتمرکز را ارائه دهد که به راحتی توسط شرکت‌ها یا دولت‌ها قابل تقلب نیست، پس در آینده هم می‌تواند کاربران بیشتری را به خود جلب کند. به خصوص اگر سرویس‌های متمرکز اعتماد مشتریان خود را از دست بدهند.

مانند بیت کوین، مقدار کل FIL ایجاد شده نیز در این حالت به 2 میلیارد نشانه محدود می‌شود.

اگر شبکه Filecoin رشد کند و کاربران بیشتری به داده‌های خود اعتماد کنند و ماینرهای بیشتری فضای دیسک را تأمین کنند، میزان تراکنش‌های مورد نیاز FIL باید افزایش یابد. قیمت FIL باید افزایش یابد زیرا مقدار FIL موجود محدود است.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال MITX) morpheus labs) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال بارسلونا (BAR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال شیبا (SHIB) و تحلیل آن“، “آینده ارز دیجیتال الیتیوم (EUM) و فرصت های سرمایه گذاری“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دیجیکس دائو (DGD) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال API3 و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید