آینده قیمت ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) و تحلیل آن
IOTA

آینده قیمت ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) و تحلیل آن

در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) و بررسی آینده ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) می پردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

IOTA شبکه توزیع شده‌ای است که ثبت و اجرای معاملات بین ماشین‌ها و دستگاه‌ها در اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است. این شبکه برای ارزآوری معاملات در شبکه خود از ارز رمزنگاری شده‌ای به نام mIOTA استفاده می‌کند. نوآوری این شبکه IOTA Tangle است. این نوآوری سیستمی از گره‌ها است که برای تأیید معاملات از آن‌ها استفاده می‌شود. IOTA ادعا می‌کند Tangle سریع‌تر و کارآمدتر از بلاک چین‌های معمولی است که در ارزهای رمزپایه استفاده می‌شود. بنیاد IOTA، قراردادهایی را با شرکت‌های برجسته‌ای مانند بوش و فولکس واگن منعقد کرده است تا سودمندی سیستم عامل را در بین دستگاه‌های متصل افزایش دهد.

introduction-IOTA
آشنایی با ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

نکات کلیدی ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

  • IOTA شبکه توزیع شده‌ای است که برای رسیدگی به معاملات بین دستگاه‌های متصل در اکوسیستم اینترنت اشیا ساخته شده است و ارز رمزنگاری شده آن با نام mIOTA شناخته می‌شود.
  • این شبکه به عنوان پروژه سخت افزاری آغاز به کار‌ کرد که هدف آن طراحی پردازنده‌های عمومی با هزینه کم بود.
  • این شبکه برای حل مقیاس‌های اساسی و عملکرد کلیدی بیت کوین، بلاکچین را با Tangle جایگزین نمود. این فناوری سیستم گره است که در آن هر معامله جدید دو معامله قبلی را تایید می‌کند.

هدف ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

میلیاردها دستگاه تا سال 2020 به اینترنت متصل شده‌اند. در این اکوسیستم اینترنت اشیا ( IoT )، دستگاه‌ها می توانند داده‌ها و اطلاعات پرداخت را با چندین دستگاه دیگر در طول روز مبادله کنند.

IOTA قصد دارد به معیاری برای استاندارد انجام معاملات در دستگاه‌ها تبدیل شود. بنیانگذاران آن، این شبکه را به عنوان “ستون فقرات بدون مجوز عمومی برای اینترنت اشیا described توصیف کرده‌اند که قابلیت همکاری بین چندین دستگاه را فراهم می‌کند”. به زبان ساده، این بدان معناست که تراکنش‌های بین دستگاه‌های متصل به واسطه‌ی این شبکه تمکان پذیر می‌شود و همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

ادعای بنیانگذاران IOTA

بنیانگذاران IOTA ادعا می‌کنند که این راه حل، بسیاری از مشکلات ارزهای رمزپایه را که در بلاک چین‌های استاندارد دیده شده‌است، حل می‌کند. این مشکلات شامل مرکزیت استخراج در یک گروه خاص، سرعت کم شبکه و مقیاس پذیری است. منظور از مقیاس پذیری برای ارزهای رمزپایه این است که تعداد معاملات پردازش شده توسط بلاکچین بر سایر معیارها تاثیر نگذارد.

این مشکلات در درجه اول به دلیل وجود معاملات زیادی است که در بلاکچین بیت کوین انجام می‌شود. این عقب ماندگی به دلایل مختلفی وجود دارد. اندازه بلوک‌های کوچک، دشواری معماهایی که ماینرها باید آن‌ها را حل کنند، و پاداشی که باید دریافت کنند از این مشکلات است. IOTA با پیکربندی مجدد ساختار بلاکچین در Tangle ، روشی جدید برای سازماندهی داده‌ها و تأیید تراکنش‌ها، این مشکلات را برطرف می‌کند.

آینده ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

اگرچه سرمایه بازار IOTA نسبت به بالاترین حد خود در سال 2017 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما ثروت این ارز رمزنگاری شده تا اواخر سال 2020 نشانه‌هایی از بهبوداین ارز بود. این بازار از سال 2020 با سرمایه بازار 446 میلیون دلار آغاز شد و از 19 دسامبر سال 2020 بالاتر از 900 میلیون دلار بود. این سود بیش از 100 درصد است که این شبکه برای رسیدن به آن طی کرد. همکاری مداوم IOTA با شرکت.های بزرگ و تمرکز بر رشد اینترنت اشیا (IoT) نیز به جدایی آن از سایر ارزهای رمزپایه کمک می‌کند. ارزهای رمزپایه برای موفقیت باید چیز دیگری ارائه دهند و هدف IOTA بهینه سازی اینترنت اشیا است.

The-future-of-IOTA
آینده ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA)

تفاوت IOTA با بیت کوین چیست؟

راه حل IOTA برای مشکلات بیت کوین این است که چندین مفاهیم کلیدی و محدودیت‌های توپوگرافی بلاکچین را از بین ببرد. mIOTA ، ارز رمزنگاری شده IOTA ، در اولویت قرار دارد و اتفاق نظر در مورد معاملات در مقایسه با بلاکچین متفاوت است. توسعه دهندگان IOTA ساختار داده جدیدی را پیشنهاد کرده اند که با نام Tangle شناخته می شود. این ساختار راهی برای سازماندهی نمایش های عددی در حافظه رایانه است.

Tangle یک نمودار حلقوی غیر متمرکز (DAG) است. این‌نمودار سیستمی از گره‌ها است که ترتیبی ندارند. بنابراین، هر گره می.تواند به چندین گره دیگر در Tangle متصل شود. اما آن‌ها فقط در یک جهت خاص به هم متصل می‌شوند. به این معنی که یک گره نمی‌تواند به خودش برگردد. یک زنجیره بلوک استاندارد را می‌توان یک DAG نامید. این نامگذاری از آن جهت است که یک مجموعه پیوسته است. اTangle IOTA سیستم موازی است که در آن می‌توان تراکنش‌ها را بجای پشت سر هم همزمان پردازش کرد. هرچه سیستم‌های بیشتری به آن متصل شوند، Tangle در پردازش معاملات از امنیت و کارایی بیشتری برخوردار می‌شود.

IOTA-VS-BITCOIN
تفاوت IOTA با بیت کوین چیست؟

 

در بیت کوین، گروهی از سیستم‌های دارای گره‌های کامل که شامل کل تاریخ معاملات یک دفتر حساب هستند، برای تایید و توافق لازم است. این فرایند با انرژی و محاسبات زیاد انجام می.شود.

معمای اثبات کار ( PoW )

استخراج کنندگان با گره کامل از Tangle استفاده نمی‌کنند. هر معامله جدید با ارجاع به دو معامله قبلی تأیید می‌شود، مقدار زمان و حافظه مورد نیاز برای تایید یک معامله کاهش می‌یابد. یک معمای اثبات کار ( PoW ) به راحتی قابل حل و سرراست ( PoW ) به عنوان آخرین مرحله به معامله اضافه می‌شود. از دو معامله‌ای که انتخاب می‌شوند در قالب نکته استفاده می‌شود. سیستم IOTA از یک الگوریتم انتخاب نکته با “اطمینان” به عنوان معیاری برای تأیید معامله استفاده می‌کند. فرض کنید معامله‌ای در گذشته 97 بار تصویب شده باشد. سپس، اطمینان 97٪ وجود دارد که گره‌ای آن را در آینده تأیید کند.

وزن معامله با مفهوم “اطمینان” مرتبط است. همانطور که از معنای Tangle استنباط می‌شود، یک معامله وزن را جمع می‌کند. وزن معامله با تعداد تأییدها افزایش می‌یابد. پس از تأیید، یک معامله برای کل شبکه پخش می‌شود. سپس، معامله تأیید نشده دیگری می‌تواند معامله تازه تأیید شده را به عنوان یکی از نکات تأیید خود انتخاب کند.

این روش تأیید یک معامله منجر به عدم هزینه و مصرف برق کم می‌شود. این امکان را برای استفاده از mIOTA در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها و ماشین آلات با نیازهای مختلف برق فراهم می‌کند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال MITX) morpheus labs) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال بارسلونا (BAR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال شیبا (SHIB) و تحلیل آن“، “آینده ارز دیجیتال الیتیوم (EUM) و فرصت های سرمایه گذاری“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دیجیکس دائو (DGD) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال API3 و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید