آینده قیمت ارز دیجیتال کوازما (KSM) و تحلیل آن
kusama

آینده قیمت ارز دیجیتال کوازما (KSM) و تحلیل آن

در این مقاله قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال کوازما (KSM) و بررسی آینده ارز دیجیتال کوازما (KSM) بپردازیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با ارز دیجیتال کوازما (KSM)

کوازما یکی از ارزهای رمزنگاری شده است که به پسر عموی ارز پولکادات معروف است. این شبکه در ابتدا به عنوان بستری برای آزمایش شبکه‌ی پولکادات تاسیس شد. هدف اصلی که این شبکه در ابتدای کار خود دنبال می‌کرد، استقرار زودهنگام کدهای غیر رسمی و همچنین عملکرد با سرعت بالاتر بود. عملکرد کوازما 4 برابر سریع‌تر از Polkadot است.

introduction-kusama
آشنایی با ارز دیجیتال کوازما (KSM)

 

البته لازم به ذکر است که کوازما از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. این دو شبکه که در ابتدا در یک مسیر بودند اکنون به اندازه‌ای از هم دور شده‌اند که می‌توان آن‌ها را به عنوان زنجیره جداگانه در نظر گرفت. اگر کمی پیش بروید متوجه خواهید شد که این دو شبکه می‌توانند دو هدف متفاوت داشته باشند.

Polkadot شبکه‌ای است که نسبت به کوزاما، بیشتر مناسب شبکه‌های سازمانی و شبکه‌هایی است که به امنیت بیشتری نیاز دارند. امور مالی غیر متمرکز از مواردی است که بیشتر از پولکادات استفاده می‌کند. به همین جهت مشکلات کمتری را نیز به همراه خواهد داشت. Kusama نیز شبکه‌ای است که در برابر سانسور مقاومت می‌کند.

اگر این دو شبکه را با این ویژگی‌ها در نظر بگیرید خواهید دید که این دو می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و هیچ‌کدام به تنهایی کامل نیستند. اکنون بلاکچین‌ها دارای دو مولفه‌ی اصلی هستند. یکی غیرمتمرکز بودن و دیگری نشانه‌های غیر قابل استفاده است. امور مالی غیرمتمرکز به سمت Polkadot و NFT ها به سمت Kusama حرکت خواهند کرد.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

با این حال نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که علی رغم اینکه این 2 شبکه جداگانه عمل می‌کنند، اما کوازما هنوز زیر سایه پولکادوت است.

حراج هایی که در آینده این ارز انجام خواهد گرفت که از برترین رویدادهای سال 2021 است. حراج‌های Kusama زودتر از Polkadot اتفاق می‌افتد. پروژه‌های مهمی مانند Karura که به پروژه خواهر آکالا در شبکه کوازما معروف است در کوازما در حال راه اندازی است و قرار است در آینده به شبکه Polkadot منتقل شود. از طرف دیگر، برخی پروژه‌ها، مانند پروژه‌های NFT RMRK قصد دارند در کوازما باقی بمانند. با این حال که این می‌تواند نشانه‌ی خوبی برای کوزاما باشد اما هنوز خیلی از مردم اهمیت آن را درک نمی‌کنند. هنوز هستند کسانی که تلاش می‌کنند ارزهای کوازمای خود را به کیف پولکادات خود منتقل کنند‌ این افراد از ارزش کوازما اطلاعی ندارند.

آینده ارز دیجیتال کوازما (KSM)

کوازما شبکه زنده با انگیزه‌های واقعی اقتصادی است. این شبکه در پی آن است که به ۲ هدف دست یابد. یکی از این اهداف این است که بتواند زمینه‌ی اضافی برای اثبات در پارچین (شبکه مخصوص‌ خود) را ایجاد نماید.

این فناوری در نظر دارد به بررسی اثرات شبکه بپردازد و آن را مشاهده، آزمایش و به روز رسانی کند. این اهداف به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در شبکه Polkadot Parachain حضور به هم رسانند. زمانی که پروژه‌های اختصاصی کوازما اجرا شد، وقت آن است که یک پاراچین برنده شوند یا یک پاراتر شوند.

the-Future-of-kusama
the-Future-of-kusama

کوازما می‌تواند به واسطه‌ی قدرت بیشتر، نقش اصلی را بازی کند. در نتیجه با توجه به امکاناتی که ممکن است در آینده ارز کوازما داشته باشد می‌تواند موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد درست در زمانی که بیشتر افکار به سمت این ارز معطوف نشده است و این جذابیت بازار سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است که هوش سرمایه‌گذار را می‌طلبد.

حراجی های پاراچین

کوازما حراج‌های کندل‌ها را انجام می‌دهد تا بتواند اسلات بیشتری تخصیص دهد. حراج کندل، به حراجی گفته می‌شود که از نظر ظاهری مانند مزایده است و هر کس تلاش می‌کند قیمت بالاتری را ارائه دهد. بالاترین پیشنهاد دهنده در پایان حراج برنده آن خواهد بود. زمان پایان حراج‌ها به طور تصادفی تعیین می‌شود. با شروع حراج اول، حراج‌ها به صورت افزایشی ادامه خواهند داشت. تقریباً 2 هفته بین حراج‌ها فاصله وجود دارد. شبکه‌ای که در پاراچین برنده یک حراجی شده باشد می‌تواند تا دوره‌ی بعدی به شبکه اعزام شود.

این سازوکار نشان‌دهنده‌ی این است که حراج‌های کوازما همان ارزش‌های ذاتی حراج‌های Polkadot را دارند. آنها از همان اصول پیروی می‌کنند و شدت و تمرکز آنها اگر بیشتر نباشد یکسان خواهد بود. همانطور که پیشتر نیز ذکر کردیم، کوازما 4 برابر سریع‌تر است.

این امکان وجود دارد که اولین حراج‌ها با شکست روبرو شود اما با این حال، پاداش‌هایی که دریافت می‌شود نیز می‌تواند بسیار زیاد باشد. در حال حاضر کوازما در مقایسه با Polkadot در Market Cap بسیار کم ارزش است. گمان می‌رود با خرید چنین سکه کم ارزش و پیوند دادن آنها با یک پروژه، به راحتی می‌توانید سود خوبی را حاصل کنید. البته باید گفت که تصمیم با خود شماست و ما تاکیدی برای خرید یا فروش این ارز نداریم.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال DG) decentral games) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال ایر سواپ (AST) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال XYO و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال مووی بلاک (MBL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال FXF) finxflo) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ (UNI) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید