آینده قیمت ارز دیجیتال لونا (LUNA) و تحلیل آن
LUNA

آینده قیمت ارز دیجیتال لونا (LUNA) و تحلیل آن

در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال لونا (LUNA) و بررسی آینده آن خواهیم پرداخت. کوین LUNA متعلق به Binance Investment است و می‌توان آن را یک توکن مفهومی DEFI معرفی کرد. بنابراین توجه بسیاری از افراد حاضر در بازار کریپتو  را به خود جلب کرده است.

آشنایی با ارز دیجیتال لونا (LUNA)

ارز دیجیتال LUNA در حلقه ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم شناخته شده نیست. اما بد نیست بدانید کوین LUNA توکنی است که توسط Binance سرمایه گذاری شده است و همچنین یک کوین مفهومی DEFI است. و البته توجه برخی از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. اقبال عمومی به این ارز دیجیتال وقتی بیشتر شد که توکن LUNA به عنوان ارز دیجیتالی با بیشترین ارزش بازار در گردش کوین الگوریتمی پایداری ظاهر شد. با این حال تنها تعداد کمی از سرمایه گذاران از LUNA اطلاع داشتند. بنابراین ، رمز ارز LUNA از چه نوع است؟

introduction-LUNA
آشنایی با ارز دیجیتال لونا (LUNA)

کوین LUNA چیست؟

لونا دومین ارز دیجیتالی است که توسط اکوسیستم Terra صادر می‌شود. دارندگان ارز Luna از کارمزد تولید شده توسط شبکه پرداخت Terra پاداش می‌گیرند و به طور متوسط ​​0.5٪ پاداش برای هر معامله به کاربران اختصاص می‌یابد. با توسعه رفتار Terra، دارندگان Luna پاداش بیشتری دریافت می‌کنند که باعث افزایش ارزش Luna می‌شود.

MakerDAO و سایر سیستم‌های ارزی پایدار از انبارهای بدهی رهن استفاده می‌کنند، بین انبار بدهی رهن در MakerDAO و شخصی که بدهی را ایجاد می‌کند رابطه متناظر وجود دارد. وقتی نرخ رهن خیلی پایین باشد، تصفیه انجام خواهد شد. در Terra ، چنین رابطه‌ای وجود ندارد. هر کسی می‌تواند Luna را برای بازیابی Terra بسوزاند، یا Terra را به سیستم بفرستد تا معادل Luna را بدست آورد ، و البته می تواند لونا را به ارزش پول قانونی متصل کند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

 

بنیانگذاران آن چه کسانی هستند؟

(LUNA)Terra در ژانویه 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. این دو، این پروژه را راهی برای پذیرش سریع فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال از طریق تمرکز بر ثبات قیمت و قابلیت استفاده در نظر گرفتند. Kwon سمت مدیر عامل Terraform Labs، شرکت پشتیبان Terra را بر عهده گرفت.

قبل از توسعه Terra، آقای شین  سرپرستی Ticket Monster را بر عهده داشت، که با نام TMON شناخته می شود که یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک کره جنوبی بود. او بعداً Fast Track Asia را تأسیس کرد،که یک انکوباتور استارت‌آپ بود که با کارآفرینان برای ایجاد شرکت‌های کاملاً کاربردی همکاری میکرد.

Kwon قبلاً به عنوان مدیر عامل Anyfi، استارت آپی که راه حل های شبکه بی سیم غیرمتمرکز شبکه مش را ارائه می دهد، تأسیس کرده است. او همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت های مایکروسافت و اپل سابقه دارد.

ویژگی های ارز دیجیتال لونا (LUNA)

پاداش تعهد لونا را می‌توان به دو روش زیر منعکس کرد:

  1. کمیابی:  با افزایش ارزش بازار Terra ، عرضه Luna کاهش می‌یابد و برعکس.
  2. گردش وجوه نقد: هر معامله Terra برای پاداش‌های شرط بندی Luna بین 0.1٪ تا 1٪ پرداخت خواهد شد.

با استقبال گسترده‌تر از Terra ، درآمد Luna افزایش خواهد یافت زیرا درآمد آن تابعی مستقیم از هزینه‌های معاملاتی از شبکه پرداخت Terra است.

(luna)Terra تعدادی مشارکت با پلتفرم های پرداخت، به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد کرده است. در جولای 2019، Terra اعلام کرد که با Chai، یک برنامه پرداخت موبایلی مستقر در کره جنوبی، همکاری می کند، که در آن خریدهای انجام شده با استفاده از برنامه در پلت فرم های تجارت الکترونیک از طریق شبکه بلاک چین Terra پردازش می شوند. هر تراکنش به طور متوسط مشمول  کارمزد 2٪ تا 3٪  است.

علاوه بر این، Terra توسط Terra Alliance، گروهی از کسب و کارها و پلتفرم هایی که از پذیرش Terra حمایت می کنند، پشتیبانی می شود. در فوریه 2019، این شرکت اعلام کرد که پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی از 10 کشور مختلف، که دارای 45 میلیون کاربر و ارزش ناخالص 25 میلیارد دلار هستند، اعضای این اتحاد هستند.

امنیت

بلاک چین یا شده با استفاده از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر Tendermint ایمن می شود، که در آن دارندگان توکن LUNA توکن های خود را به عنوان وثیقه برای اعتبارسنجی تراکنش ها قرار می دهند و متناسب با مقدار LUNA سهام دریافت می کنند. دارندگان توکن همچنین می‌توانند دیگران را برای تأیید اعتبار تراکنش‌ها از طرف آن‌ها محول کنند و در هر درآمد ایجاد شده سهیم باشند. Terra همچنین راهنمایی های بیشتری را به گره های اعتبارسنجی در مورد بهترین شیوه ها برای کمک به حفظ امنیت شبکه ارائه می دهد.

ارائه نرخ سود قابل اعتماد

برای توکن‌های LUNA ، موارد استفاده از آن محدود به پرداخت Terra نیست. به تازگی، این شبکه توانسته محصول جدیدی برای پس‌انداز تولید کند که DeFI بوده و انکر یا Anchor نام دارد. هدف از این محصول ارائه نرخ سود قابل اعتماد برای سپرده‌های پایدار کوین و به دست آوردن مزایای مختلف بلاک چین‌های اثبات سهام (PoS) است. علاوه بر این، با راه اندازی عملکرد قرارداد هوشمند در Terra، این بدان معنی است که این شبکه نقش Ethereum را در اکوسیستم DeFi بازی می‌کند.

The-future-of-LUNA
آینده ارز دیجیتال لونا (LUNA)

 

در حال حاضر، توسعه گسترش زیست محیطی LUNA و ساخت اکوسیستم کمی کند است. اما این خود می‌تواند فرصتی مناسب برای این شبکه محسوب شود. این جمله به این‌ معنی است ،زمانی که کاربران هنگام تعامل با قراردادهای هوشمند Terra مجبور به پرداخت هزینه می‌شوند، این هزینه‌ها در ازای پردازش معاملات رمز LUNA پرداخت می‌گردد. اگر از شبکه اتریوم باخبر باشید متوجه می‌شوید این تا حدی شبیه هزینه گاز اتریوم است که شما برای استفاده از Dai باید پرداخت کنید.

و از آنجا که Anchor و سایر برنامه‌های DeFi از طریق Luna اجرا می‌شوند، اگر استراتژی به درستی اجرا شود، هزینه قرارداد هوشمند قابل توجه خواهد بود. بنابراین سهامداران توزیع LUNA می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

استفاده از روش از بین بردن توکن‌های LUNA

توسعه دهندگان نیز با این روش سود زیادی خواهند برد. سود آن‌ها می‌تواند کاربران واقعی را در اکوسیستم Terra جذب کند و فقط مختص به دلالان ارزهای رمزنگاری شده نیست. برای اینکه این اکوسیستم خوب عمل کند ، تیم می‌تواند از روش از بین بردن توکن‌های LUNA یا ارسال وام‌های رهنی برای توسعه دهندگان استفاده کند. شکی نیست که توسعه دهندگان این اکوسیستم را دوست خواهند داشت زیرا از یک پایگاه کاربری در مقیاس بزرگ و ترافیک واقعی برخوردار است.

از طرفی دارای چندین برنامه کاربردی و قدرتمند است که قابلیت‌های و مزایای زیادی مانند GMV دارد و هر چه یک سیستم مزایای بیشتری داشته باشد،کاربران بیشتری را جذب خواد کرد. با یکی از این قابلیت‌ها می‌توانند با وثیقه گذاری توکن‌های LUNA را بدست آورند. آنچه عاید می‌شود قیمت رمزها است که همچنان در حال افزایش است. تحت این مدل، قیمت توکن LUNA ممکن است از 10 دلار فراتر رود ، و حتی ممکن است از نظر ارزش بازار در میان ده توکن برتر قرار گیرد.هم اکنون در اواخر نوامبر دارای رتبه 14 بازار می باشد.

از کجا می توانید Terra (LUNA) بخرید؟

توکن بومی Terra، LUNA، در چندین صرافی ارزهای دیجیتال  از جمله binance, Huobi، Bitfinex ، Upbit،Kukoin  و  همچنین در بسیاری از صرافی های دیگر لیست شده است، جایی که می‌توان آن را با ارزهای فیات، استیبل کوین‌ها و سایر ارزهای دیجیتال معامله کرد.

کلام آخر

هنگام گمانه زنی درباره این کوین، سرمایه گذاران باید به نمادهای فنی نگاه کنند. به هر حال، نمودارهای فنی، سوابق روند تاریخی قیمت ارزها هستند. دقیقاً به همین دلیل است که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که تاریخ به طور مکرر تکرار می‌شود. در واقع قیمت ارز بر اساس الگویی مشابه گذشته خود  افزایش و یا کاهش می‌یابد.

روند بازار همیشه در حال نوسان است. با این حال ، تجزیه و تحلیل های مختلف تکنیکال و بنیادی می‌تواند نشانه خاصی از روند قیمت ارز در آینده را مشخص کنند. اما همیشه سرمایه گذاران باید بدانند که در این بازار هیچ چیزی قطعی نیست و هر چیزی ممکن است رخ دهد.

نکته مهم: سرمایه گذاری در کل امری است دارای خطرناک و هنگام ورود به بازار باید محتاط باشید و از دانش کافی و لازم بهره مند باشید. و در پایان باید خاطر نشان کرد که این محتوا به عنوان مشاوره سرمایه گذاری و مالی نیست.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال MITX) morpheus labs) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال بارسلونا (BAR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال شیبا (SHIB) و تحلیل آن“، “آینده ارز دیجیتال الیتیوم (EUM) و فرصت های سرمایه گذاری“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دیجیکس دائو (DGD) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال API3 و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

منبع:

LUNA

دیدگاهتان را بنویسید