متاورس چیست؟ آینده متاورس چگونه ارزیابی می شود؟
متاورس چیست

متاورس چیست؟ آینده متاورس چگونه ارزیابی می شود؟

بدون شک، همه ما در حال حاضر از طریق تلفن، رایانه و رایانه های خود به هم متصل هستیم. اما، به گفته کارشناسان، متاورس بیشتر مانند محصولات، قابلیت‌ها و خدماتی تکامل می‌یابد که به یکدیگر متصل شده و با هم ترکیب می‌شوند.

متاورس را می توان به عنوان همتای دیجیتالی جهان در نظر گرفت. نمایه‌های انسانی به‌عنوان آواتار نشان داده می‌شوند، که در واقع بسط چیزی شبیه به دنیای واقعی است. در متاورس، فضاهای اداری، اموال و رویدادها همگی منعکس شده اند.

در حوزه تحول دیجیتالی، مفهوم متاورس اکنون به موضوع داغی تبدیل شده است. به معنای واقعی کلمه، همه این فناوری نوین را پذیرفته اند، از غول های فناوری مانند فیس بوک و مایکروسافت گرفته تا بازی های Roblox و Epic.

متاورس دقیقا چیست؟

چند مورد از آغاز متاورس را می‌توان در رمان «تصادف برفی» نیل استفنسون در سال 1992 و در فیلم «بازیکن یک آماده» اثر ارنست کلین مشاهده کرد. متاورس تلفیقی کامل از واقعیت فیزیکی، افزوده و مجازی است.

Metaverse یک دنیای مجازی عمومی است که ممکن است از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد. با شبیه‌سازی احساسات و ژست‌های انسان، یک تجربه «دنیای مجازی» واقع گرایانه را ایجاد می‌کند.

این جهان کل ساختار اجتماعی و اقتصادی را در بر می گیرد که هم در دنیای واقعی و هم در دنیای مجازی وجود دارد. آواتارها، محتوا و کالاها ممکن است آزادانه به اطراف سفر کنند. این یک تجربه زنده است که هرگز مانند یک بازی مکث نمی کند یا به پایان نمی رسد.

ویژگی های متاورس

Metaverse یک واقعیت مجازی است که در آن افراد می توانند با یکدیگر و با آیتم های دیجیتال سه بعدی ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر معامله کنند.

این به دنیای مجازی مشترک مربوط می شود که در آن می توان از ارز برای خرید و فروش زمین، ساختمان، آواتار و حتی هویت استفاده کرد. افراد می توانند با دوستان خود قدم بزنند، از مکان ها بازدید کنند، چیزهایی بخرند و در چنین محیط هایی شرکت کنند.

برای مثال، نوازندگان می‌توانند کنسرت‌های مجازی اجرا کنند، و شرکت‌های مد می‌توانند لباس‌های مجازی برای آواتارهای افراد بسازند تا در محیط‌های متاورس بپوشند. شایان ذکر است که Roblox، یک بازی محبوب کودکان، خود را به عنوان یک شرکت متاورس معرفی می کند.

متاورس
متاورس

برای درک بهتر، این مثال است را در نظر بگیرید:

می توانید از یک کافه شبیه سازی شده دیدن کنید و با دوستان خود در آنجا ملاقات الکترونیکی داشته باشید، یا می توانید به یک گالری هنری مجازی سفر کنید تا یک نمایشگر هنر دیجیتال را ببینید.

از طرف دیگر متاورس ها فقط برای گیمرها نیستند. برخی از متاورس ها به شما امکان می دهند ملاقات کنید، همکاری کنید، کالاها و خدمات دریافت کنید و در فعالیت هایی مانند رویدادهای زنده، کنسرت های زنده و غیره شرکت کنید.

کدام شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟

بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری، از جمله مایکروسافت، فیس بوک، Roblox، و Epic Games، این موضوع را به واقعیت تبدیل کرده اند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

اما آنها تا کنون چقدر به این فناوری دست یافته اند؟

تجربه اولیه متاورس را می توان در بازی یافت، زیرا بازیکنان میتوانند جهان های متمایز خود را ایجاد می کنند. در نظر بگیرید که Epic Games با Fortnite چه کارهایی انجام داده است. آنها کنسرت های کاملی ترتیب دادند تا مردم در آن شرکت کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند. متاورس حد و مرزی ندارد. در این جهان افراد اجازه دارند فضاهای بی پایانی که محدودیت جغرافیایی ندارند را متصور شوند.

با استفاده از فناوری متاورس، کاربران می‌توانند به راحتی عینک واقعیت مجازی بزنند که به کاربر احساس حضور مقابل کاربران دیگری را می‌دهد، حتی اگر از نظر فیزیکی از هم جدا شده باشند و فقط از طریق اینترنت لینک شده باشند.

هیچ محدودیتی وجود ندارد،هر فردی در متاورس آواتار دیجیتالی خود را خواهد داشت که میتواند شبیه خودش باشد یا نباشد.  می‌توان از طریق واقعیت افزوده و دیجیتالی با فراجهان ارتباط برقرار کرد، همچنین می‌توانیم با برخی از جنبه‌های آن در حوزه فیزیکی خود تعامل داشته باشیم.

شما می توانید چندین شخصیت را به طور همزمان در متاورس داشته باشید که به دلایل مختلف می توانید آنها را تغییر دهید. می توانید چیزهای کمیاب را جمع آوری کنید، ساز بزنید یا به عنوان یک بازیکن به یک تیم ورزشی محبوب بپیوندید. هر یک از شخصیت های شما می تواند به دلیل خاصی ساخته شود.

آینده متاورس 

مطالعه، کار، تعامل، شرکت در کنسرت، کسب درآمد و بازی در یک قلمرو آنلاین را تصور کنید که هم توسعه و هم تلفیقی از دنیای واقعی است.

علاوه بر این، به لطف متاورس، انتظار می‌رود جلسات با مشتریان، سرگرمی‌های دیجیتال، آموزش کار و حتی مطالعه آنلاین همگی در آینده به صورت آنلاین در دسترس باشند. به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل در Metaverse سرمایه گذاری می کنند،توانایی شبکه برای تغییر جهان غیرقابل انکار است.

منابع پیشنهادی:

netverk

wilder world

منبع:

Metaverse

دیدگاهتان را بنویسید