آینده قیمت ارز دیجیتال مونرو (XMR) و تحلیل آن
Monero

آینده قیمت ارز دیجیتال مونرو (XMR) و تحلیل آن

در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال مونرو (XMR) و بررسی آینده ارز دیجیتال مونرو (XMR) می پردازیم.

آشنایی ارز دیجیتال مونرو (XMR)

محبوبیت ارزهای رمزپایه در حال افزایش است. این‌ ارزها ارزهای مجازی یا دیجیتالی هستند که غیرمتمرکز بوده و می‌توانند برای خرید و فروش یا استفاده از فناوری بلاکچین استفاده شوند. هدف بسیاری از این ارزها افزایش حریم خصوصی و ناشناس ماندن است.

البته هر کدام به سطح متفاوتی از موفقیت دست یافتند. تعداد کمی از این ارزها امکان مشاهده عمومی همه معاملات را فراهم می‌کنند، در حالی که برخی دیگر حریم خصوصی را اختیاری می‌دانند. وقتی بیشتر ما به ارزهای رمزنگاری شده فکر می‌کنیم، بیت کوین معمولاً اولین گزینه‌ای است که به ذهن خطور می‌کند.

introduction-Monero
آشنایی ارز دیجیتال مونرو (XMR)

 

این امر به این دلیل است که بیت کوین از اولین موارد در نوع خود بود که از فناوری peer to peer استفاده می‌کرد تا به کاربران امکان پرداخت با سکه‌های خود را بدهد. اما ارز دیگری وجود دارد که محبوبیت و مقبولیت بالایی را کسب کرده است و این‌محبوبیت عمدتا به دلیل ویژگی حفظ حریم خصوصی است که به آن پایبند است به دست آمده است. این ارز Monero نام دارد .

نکات کلیدی

  • Monero یک رمزنگاری منبع باز و حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد.
  • زنجیره بلوکی آن نامعلوم است. این امر باعث می‌شود جزئیات معامله و مقدار هر معامله با پنهان کردن آدرس‌های استفاده شده توسط شرکت کنندگان ناشناس باشد.
  • سرمایه گذاران می‌توانند Monero را با استفاده از پردازنده‌های شخصی خود استخراج کنند. این بدان معناست که نیازی به پرداخت سخت افزار ویژه ندارند.
  • ویژگی‌های حریم خصوصی آن استفاده از Monero را برای فعالیت‌های غیرقانونی و همچنین استفاده در وب تاریک آسان می کند.
سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

عملکرد ارز دیجیتال مونرو (XMR)

(Monero (XMR یک ارز رمزنگاری منبع باز و حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد. این بدان معنی است که سال‌ها است که این مفهوم ساخته شده و کار می‌کند. این بلاکچین‌ها، فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. این فناوری شبکه عمومی فعالیت‌های شرکت کنندگان است که تمام تراکنش موجود در شبکه را نشان می‌دهد.

بلاکچین Monero به طور عمدی برای شفاف سازی تنظیم شده است. این شبکه جزئیات معامله، مانند هویت فرستندگان و گیرندگان، و مقدار هر معامله را با پنهان کردن آدرس‌های استفاده شده توسط شرکت کنندگان، پنهان می‌کند.

همراه با پنهان کردن موارد ذکر شده، روند استخراج مونرو بر اساس یک مفهوم برابری طلبانه است. این شبکه بر این اصل استوار است که همه مردم برابر هستند و لیاقت فرصت‌های برابر را دارند. توسعه دهندگان این شرکت در هنگام راه اندازی Monero هیچ گونه سهمی برای خود نگه نداشتند اما برای توسعه بیشتر ارز مجازی از کمک های مالی و پشتیبانی جامعه استفاده کردند .

تفاوت ارز دیجیتال مونرو (XMR) با بیت کوین (BTC)

همانطور که در بالا ذکر شد ، بیت کوین محبوب‌ترین ارز رمزنگاری شده در بازار است. این پروتکل با پروتکل محافظت از هویت شرکت کننده با استفاده از آدرس‌های شبه نام کار می‌کند. این شبه نام‌ها به صورت تصادفی ترکیبی از حروف و اعداد هستند.

اما این روش حریم خصوصی محدودی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این امر بدان جهت است که هم آدرس بیت کوین و هم معاملات در بلاکچین ثبت شده است و آن‌ها را برای دسترسی عمومی آزاد می‌گذارد. حتی آدرس‌های مستعار هم کاملاً خصوصی نیستند. معاملات معدودی که توسط یک شرکت کننده در طول زمان انجام می‌شود می‌توانند به همان آدرس مرتبط شوند و این امکان را برای دیگران فراهم می‌کند تا از روند صاحب آدرس و هویت آنها آگاه شوند .

monero-vs-bitcoin
تفاوت ارز دیجیتال مونرو (XMR) با بیت کوین (BTC)

 

مزیت دیگر Monero نسبت به بیت کوین قابلیت انعطاف پذیری آن است. این بدان معناست که دو واحد پول می‌توانند متقابلاً جایگزین شوند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد. برای درک بهتر به خوبی می‌دانید که ارزش دو اسکناس 1 دلاری برابر است، اما نمی‌توان آن‌ها را جایگزین نمود چون هر یک از آنها یک شماره سریال منحصر به فرد دارند. اما دو شمش طلای یک اونسی قابل تقسیم و جایگزینی هستند، زیرا هر دو دارای ارزش یکسانی هستند و هیچ ویژگی متمایزی ندارند. با استفاده از این تشبیه، بیت کوین اسکناس 1 دلاری است ، در حالی که مونرو آن قطعه طلا است.

ثبت تاریخچه معاملات هر بیت کوین در بلاکچین

تاریخچه معاملات هر بیت کوین در بلاکچین ثبت می‌شود. این ثبت تاریخچه اجازه می‌دهد تا واحدهای بیت کوین را شناسایی کنید و دریابید که به وقایع خاصی مرتبط هستند یا خیر. مواردی مانند کلاهبرداری، قمار، یا سرقت، که راه را برای مسدود کردن، تعلیق یا بسته شدن حساب‌هایی که چنین واحدهایی دارند هموار می‌کند. تصور کنید امروز چند بیت کوین دریافت کرده‌اید که قبلاً برای قمار استفاده می‌شده‌اند و در آینده ممنوع هستند و منجر به ضرر می شوند.

Monero دارای سابقه معاملات غیرقابل ردیابی است. این امر باعث می‌شود که شرکت کنندگان شبکه معاملات بسیار ایمن‌تری را تجربه کنند که در آنها خطر رد شدن واحدهای نگهداری شده یا قرار گرفتن آنها در لیست سیاه توسط دیگران وجود ندارد.

آینده ارز دیجیتال مونرو (XMR)

ارزهای رمزپایه برای بسیاری از افراد سرمایه گذاری بسیار محبوب است. اما محبوبیت – و قیمت – بیت کوین ممکن است سرآمد همگان است. اما ارزهای مجازی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید خرید و تجارت کنید که در آن سرمایه گذاری آسان‌تر است. مونرو از این دست است.

براساس CoinMarketCap، ویژگی‌های غنی از حریم خصوصی به Monero کمک کرده است تا از ژانویه 2021 بر اساس سرمایه بازار خود به یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه در جهان تبدیل شود . سرمایه گذاران می‌توانند در Monero در صرافی‌های پیشرو ارزهای رمزنگاری شده مانند Kraken ، Poloniex و Bitfinex تجارت کنند.

the-future-of-Monroe
آینده ارز دیجیتال مونرو (XMR)

 

با این حال، لازم به یادآوری است که آنچه باعث محبوبیت مونرو می‌شود ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی آن است که می‌تواند منجر به چالش‌های اساسی مانند استفاده از آن در فعالیت‌های غیرقانونی شود. از طرفی این ویژگی چون یکی از دغدغه‌های کاربران است، می‌تواند در آینده از مواردی باشد که کاربران را به سمت مونرو جلب می‌نماید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال MITX) morpheus labs) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال بارسلونا (BAR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال شیبا (SHIB) و تحلیل آن“، “آینده ارز دیجیتال الیتیوم (EUM) و فرصت های سرمایه گذاری“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دیجیکس دائو (DGD) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال API3 و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید