آینده قیمت ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) و تحلیل آن
near-protocol

آینده قیمت ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) و تحلیل آن

بلاکچین‌ها ویژگی‌های متعددی دارند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌سازد. از سال ۲۰۱۵، بلاکچین اتریوم، مبدع قراردادهای هوشمند و یکی از بلاکچین‌های اتریوم، ایجاد شد و برنامه‌های متعددی بر پایه‌ی آن فعالیت می‌کنند. اما این بلاکچین‌ها محدودیت‌هایی دارند. نیر کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که مبتنی بر بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند با استفاده از ویژگی شاردینگ و خرد کردن داده‌ها، مقیاس پذیری را حل نماید. مقیاس پذیری یکی از مشکلاتی است که برخی از بلاکچین‌ها مانند بیت کوین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) و بررسی آینده ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) می پردازیم.

پروتکل نیر یکی از ارزهایی است که بر بالاترین نقطه‌ی بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. این پروتکل که بر اساس برنامه‌های غیر متمرکز app فعالیت می‌کند، تلاش می‌کند تا بتواند مشکلات سایر رقبای خود از قبیل توان و سرعت کم و سازگاری ضعیف را از میان بردارد.

این شبکه مانند بسیاری از شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند و به این ترتیب می‌تواند معاملات انجام شده را تایید و بلوک‌های جدید را ایجاد نماید.

introduction near-protocol
ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR)

طرز کار ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR)

نیر مانند بسیاری از پروتکل‌های دیگری مانند ترون، کاردانو یا اتریوم، از لایه‌ی اصلی و پایه تشکیل شده‌ است. این ویژگی باعث می‌شود تا برنامه‌های دیگر نیز بتوانند بر پایه‌ی این برنامه‌ها مستقر و ایجاد شوند.

پروتکل نیر برای اینکه بتواند ظرفیت کلی معاملات را بر بستر بلاکچین توسعه داده و ارتقا بخشد، داده‌ها را خرد می‌کند. برای این‌کار گره‌های اعتبار سنج، داده‌ها را در چندین زنجیره‌ی خرد شده تقسیم و سپس آن‌ها را پردازش می‌کنند. این روش خرد کردن، تا حدودی متفاوت از روش سایر بلاکچین‌ها عمل می‌کند.

در این روش، هر قطعه که تکه‌ای از دیتا و داده‌های خرد شده است، کسر و بخشی از بلوک بعدی را تولید می‌نماید. این قطعه‌ها پردازش شده و سپس ذخیره می‌شوند‌ به این ترتیب پردازش داده‌ها بر بلاکچین فشار وارد نکرده و از سرعت آن نمی‌کاهد. بر اساس آن‌چه در وب سایت خود پروتکل نیر می‌توانید دریابید، این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که در عرض ۵ دقیقه بتوانید برنامه‌ی غیر متمرکز خود را تولید کنید.

این برنامه از آنجا که از استاندارد توکن های ERC20 استفاده می‌کند به کاربران اجازه می‌دهد تا از توکن‌های این شبکه برای خرید و فروش NFT ها استفاده یا در بازی‌ها از این توکن استفاده کنند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

 

ویژگی ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) چیست؟

یکی از ویژگی‌های این پروتکل که پیشتر به آن به صورت گذرا اشاره شد این است که چون این برنامه لایه‌ی پایه است، در نتیجه برنامه‌های دیگر‌ می‌توانند بر مبنای آن ساخته و پرداخته شوند. در واقع این پلتفرم به این منظور تولید شده است که توسعه دهندگان بتوانند بر مبنای آن برنامه‌‌های خود را ایجاد نمایند. این پلتفرم نه تنها جایی برای تولید برنامه‌ها است، بلکه امکاناتی را مانند جعبه ابزار در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این برنامه چون از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند، می‌تواند به کاربران امکان دهد که برنامه‌های پیشرفته‌ای را به واسطه‌ی آن ایجاد نمایند که به کاربران طرفین معاملات اجازه می‌دهد تا این معاملات را بدون نیاز به حضور فیزیکی امضا نمایند.

آینده ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR)

همانطور که خواندید این شبکه از نظر فنی مزایای بسیار گسترده‌ای دارد و هنوز جای پیشرفت بسیاری برای آن باقی است. اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن این است که کاربران با دانش فنی بسیار کم نیز می‌توانند به برنامه‌های غیر متمرکز یا همان appها متصل شده و از آن برای برنامه سازی کمک بگیرند. به این وسیله این شبکه می‌تواند سازندگان بسیاری را دور هم جمع نماید. از این طریق نیز می‌تواند مخاطبین خود را روز به روز افزایش دهد. از طرفی می‌تواند باعث شود به علت مقیاس پذیری بالا فاصله میان کاربران نیز‌ کم‌تر شود.

the Future of near protocol
آینده ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR)

 

این پلتفرم طیف وسیعی از امکانات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به واسطه‌ی آن بتوانند برنامه‌های خود را با سرعت هرچه بیشتر پیگیری کرده و توسعه دهند. شاید بد نباشد بدانید که تا همین اکنون نیز به واسطه‌ی امکانات منحصر به فردی که این شبکه ایجاد کرده است، برخی از برنامه‌ها بر بستر آن ایجاد شده است.

توکن نیر کوین چیست؟

مانند بسیاری دیگر از پلتفرم‌ها این پلتفرم نیز توکن اختصاصی خود را دارد که به واسطه‌ی آن گره‌ها را تشویق کرده و به آن‌ها پاداش اعطا می‌کند. از طرفی از این توکن به عنوان سوخت برای تامین انرژی و استفاده در قرار‌دادهای هوشمند کمک گرفته می‌شود. دارندگان توکن نیر می‌توانند از این توکن در امور مدیریتی مربوط به پلتفرم کمک بگیرند و به دارندگان آن حق رای اعطا می‌شود.

توکن های نیر را می‌توانید هم از سیستم عامل خود نیر و هم از بایننس، هوبی و OKEX خریداری کرده و در همان‌جا نیز معامله کنید‌ این توکن‌ها چون بر اساس استاندارد توکن‌های ERC20 هستند در تمام کیف پول‌های سازگار‌ با این توکن‌ها قابلیت نگهداری دارند. به عنوان نمونه می‌توانید آن‌ها را در کیف پول‌های متا ماسک نگه‌داری و ذخیره کنید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال ترون (TRON) و تحلیل آن“، “”، “آینده قیمت ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال نئو (NEO) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال لونا (LUNA) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال مونرو (XMR) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال کلیتن (KLAY) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید