آینده قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) و تحلیل آن
solana

آینده قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) و تحلیل آن

در این مطلب قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال سولانا (SOL) و بررسی آینده ارز دیجیتال سولانا (SOL) بپردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال سولانا (SOL)

سولانا، شبکه‌ای است که پایه‌ی اصلی آن بر اثبات تاریخ بنا شده است. اثبات وقایع تاریخی دقیقا همان کاری است که این شبکه انجام می‌دهد.

اثبات تاریخ یا ثبت سابقه تاریخی به این معنا است که بتوانید با داده‌ها ثابت کنید که یک رویداد در یک لحظه خاص از زمان رخ داده است. سایر زنجیره‌های بلوکی به اعتبار سنج‌ها نیاز دارند تا به وسیله‌ی اجماع موافقت کنند که زمان سپری شده است و واقعه‌ای را ثبت کنند. اما سولانا با استفاده از رمزگذاری زمان در یک SHA-256 ساده و ایجاد عملکرد تأخیر قابل تأیید با توالی (VDF) می‌تواند ساعت وقایع را حفظ کند.

introduction solana
آشنایی با ارز دیجیتال سولانا (SOL)

 

این نوآوری با استاندارد فعلی زیرساخت‌های بلاکچین متفاوت است. بلاکچین‌ها متکی به تولید پی در پی بلوک‌هایی هستند که قبل از حرکت به جلو باید منتظر تایید باشند و این امر مانند مانعی حرکت آن‌ها را کند می‌کند.

Proof of History حرکت اساسی رو به جلو در ساختار شبکه‌های بلاکچین است که از نظر سرعت و ظرفیت متفاوت با آن چیزی است که شاهدش بوده‌ایم

این ویژگی به سازندگان امکان می‌دهد تا شبکه را از طریق پارامترهای مختلف بهینه نماید. این بهینه‌سازی می‌تواندبه عواملی مانند مسدود کردن زمان مربوط شود که یکی از عناصر اساسی زیرساخت بلاکچین از نظر سرعت و کارایی است.

زمان بلوک چیست؟

زمان بلوک پارامتری است که بیش از معاملات خام، سیستم‌های متمرکز را از زنجیره‌های بلوک غیرمتمرکز جدا می‌‌کند. Tendermint پنجره‌ای است که ۳ ثانیه مهلت زمانی دارد. ترازو حدود ۱۰ ثانیه و آگلوراند حدود 5 ثانیه می‌تواند تاخیر داشته باشد. آزمایشگاه توزیع شده جهانی سولانا می‌تواند هر ۴ بلوک متوالی را با زمان ۴۰۰ میلی متر برای هر بلوک رهبری نماید.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

زمانی که Libra یک بلوک واحد را تایید کند، سولانا 25 بلوک پیشنهاد شده توسط 25 اعتبار سنج مختلف را تایید کرده است. این زمان برای ویزا به 2.4 ثانیه زمان تأیید برای کل مسیر نقطه به نقطه افزایش می‌یابد. Ethereum  Bitcoin یا Libra راهی برای تأمین این نیاز زمانی بی وقفه ندارند اما سولانا می‌تواند این نیاز را برآورده نماید. به طور کلی، دو روش وجود دارد که سیستم‌های توزیع شده کلاسیک با ساعت کار کنند.

رویکرد اول

در رویکرد اول، پیام‌ها توسط فرستنده مهر شده و مهر زمان بر آن زده می‌شود. گره‌ها پیام‌های بسیار قدیمی یا خیلی جدید را رها می‌کنند. این محاسبه براساس تفاوت بین مهر زمان و ساعت محلی است.

 رویکرد دوم

رویکرد دوم این است که هر وضعیت انتقال قبل از انقضا وابسته به زمان محلی است. به عنوان مثال در Tendermint ، حالت precommit یک ثانیه وقفه دارد. تولیدکننده بلوک قبلی می‌تواند بلوک بعدی را ارائه دهد. اما همه گره‌های شبکه قبل از بررسی پیشنهاد جدید، حداقل 1 ثانیه قبل از شروع precommit باید منتظر بمانند.

در هر دو رویکرد، نمی‌توان به ساعت پیشنهادی اعتماد کرد و هر گره اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهد. با این روش تاخیر در پیشرفت دستگاه حالت اجماع را تأمین می‌کند تا اطمینان حاصل کند که پیشنهاد دهنده تقلب نمی‌کند. اگرچه این تأخیرها برای امنیت شبکه ضروری است، اما باعث می‌شود زمان بلوک، کندتر باشد.

اجماع ناکاموتو روش سوم را برای مقابله با ساعت معرفی کرد. برای رفع این مشکل در بیت کوین شبکه مجبور است که تقریباً هر 10 دقیقه یک بار یک بلاک تولید کند. بلاکچین Ethereum به گونه‌ای تنظیم شده است که به طور متوسط ​​هر 15 ثانیه یک بلاک تولید می‌کند. تفاوت این دو شبکه را می‌توان بر اساس تعداد برخوردها اندازه‌گیری کرد. هرچه زمان بلوک کوتاه‌تر باشد، احتمال تولید همزمان یک گره از دو گره بیشتر است و 15 ثانیه احتمالاً پایین‌ترین سرعت تولید یک بلوک به سبک ناکاموتو است.

آینده ارز دیجیتال سولانا (SOL)

سولانا در آینده‌ی نه چندان دور تصمیم دارد تا رویکرد چهارم را معرفی کند. این رویکرد منجر به ایجاد شبکه‌ای می‌شود که هرگز به تأخیر نمی‌افتد. پروتکل سولانا هیچ وابستگی به ساعت محلی رایانه ندارد. از طرف دیگر وقفه محلی نیز در تأیید تاثیری ندارد. در عوض، VDF باعث می‌شود تا هر تولید کننده بلوک بتواند ثابت کند که زمان کافی منتظر مانده است تا شبکه به جلو حرکت کند. بر خلاف Tendermint ، تولید کننده بعدی بلوک مجبور است بخشی از VDF را تا شکاف برنامه ریزی شده به صورت محلی تولید کند.

The future of Solana
آینده ارز دیجیتال سولانا (SOL)

 

این به این معنی است که گره‌های دریافت می‌توانند به محض دریافت پیام انتقال وضعیت را آغاز کنند. به همین دلیل آن‌ها می‌توانند از نظر رمزنگاری اثبات کنند که تولید کننده از تاخیرهای پروتکل پیروی کرده است. علاوه بر این، پیام‌ها می‌توانند دیگر در حالت سفارشی نباشند و به این طریق هزینه تاخیرهای شبکه به تدریج با تحویل بسته‌های بیشتر تأمین شود. پس از بازسازی PoH ، کل ساختار داده تضمین می‌کند که تاخیرهای مناسب بین همه تولیدکنندگان بلوک درست است.

نتیجه این عملکرد

نتیجه این عملکرد این است که شبکه هرگز به تأخیر نمی‌افتد. این‌ امر باعث می‌شود با وجود تغییرات ناشی از تولید کنندگان بلوک، رویکرد با سرعت به تولید خود ادامه دهد. Proof of History مکانیزم قدرتمندی است که توانسته سرعت شبکه را در فناوری بلاکچین توسعه دهد. به خاطر وجود نوآوری‌هایی مانند گره‌های Tower BFT ، Turbine و Replicator ، Proof of History ،سولانا به عنوان اولین بلاک چینی است که در مقیاس وب توانسته با ظرفیت معاملاتی که شبیه اینترنت مدرن است ، قرار گیرد.

ما از شما دعوت می‌کنیم با نگاهی عمیق به تمام نوآوری‌های فناوری که تیم سولانا در حال اجرای آن است دقت کنید و با جامعه سولانا همراه شوید. برای مشاهده روند قیمتی این رمزارز می توانید به لینک “Solana Price” مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال بیت فراست (BFC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال رادیکل (RAD) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال الکترونیوم (ETN) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال سوپر زیرو پروتکل (SERO) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال زنون (ZNN) و تحلیل آن” را در سایت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید