آینده قیمت ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) و تحلیل آن
theta-fuel

آینده قیمت ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) و تحلیل آن

در این مطلب به معرفی ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) و بررسی آینده ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) می پردازیم. میزبانی و به اشتراک گذاری محتوای ویدئویی کاری دشوار است. اما نکته‌ی اصلی این است که اگر محتوا همه در یک مکان ذخیره شده باشد، دسترسی به آن در سراسر جهان بسیار کند خواهد بود. بنابراین وب سایت‌های اشتراک ویدیو از چندین سرور در سراسر جهان استفاده می‌کنند تا بتوانند محتوا را سریع‌تر تحویل دهند.

پرداخت هزینه CDN گران است. این سرویس‌ها معمولاً هزینه داده‌های مورد استفاده را دریافت می‌کنند. این به این معنی است که وقتی سایت پخش جریانی ویدیو محبوب شود، هزینه‌های آن افزایش می‌یابد. اینجاست که شبکه تتا تصمیم دارد تغییری ایجاد کند.

ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) چیست؟

هدف شبکه تتا کاهش هزینه‌ی سرویس‌های پخش جریانی ویدئو مانند یوتیوب است. این کار باعث کاهش بار در شبکه توزیع محتوا می‌شود. این کار با قرار دادن مقداری از آن در شبکه نظیر به نظیر تتا انجام می‌پذیرد. کاری که انجام می‌پذیرد کمی شبیه BitTorrent است. این شبکه جایی است که مردم محتوای ویدئویی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند‌. اما اصل ماجرا این است که در واقع به ازای به اشتراک گذاشتن این محتوا به کاربران خود پول می‌دهند.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

شبکه تتا سعی در جایگزینی YouTube یا پلتفرم پخش زنده Twitch ندارد. اما تلاش می‌کند، تا زیرساخت‌های جدیدی ایجاد کند که به مشاغل کمک کند نه تنها غیرمتمرکز بلکه بسیار ارزان‌تر باشند.

اگر می‌خواهید یک ویدیو را در یک سایت پخش ویدئو که از شبکه Theta استفاده می‌کند تماشا کنید، داده‌ها را به دو روش دریافت خواهید کرد. برخی از ویدئوها مستقیماً از بستر میزبانی سایت پخش می‌شوند، با این حال می‌توانید با استفاده از شبکه تتا نیز بخشی از آن را از همتایان محلی دریافت نمایید.

در حالی که شبکه تتا ادعا می‌کند ارزان‌تر از گزینه‌های متمرکز است، اما هنوز هم هزینه‌هایی را به همراه دارد. به همین دلیل به توکن‌های تتا نیاز است.

introduction-theta-fuel
ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL)

چگونه شبکه تتا از دو توکن استفاده می‌کند؟

کسانی که در شبکه تتا شرکت می‌کنند بابت به اشتراک گذاشتن محتوای ویدئویی با سایر کاربران پول دریافت می‌کنند. سایت‌های ویدئویی هزینه این سرویس را پرداخت می‌کنند، هزینه‌ای به کاربر نهایی تحمیل نمی‌شود.

به منظور پرداخت هزینه داده‌های در حال پخش، شبکه از توکنی به نام TFUEL استفاده می‌کند. وقتی شخصی محتوای ویدئو را با شخص دیگری که سعی در تماشای ویدیو دارد به اشتراک می‌گذارد، سایت پخش به آنها با توکن‌های TFUEL می‌دهد. شایان ذکر است که این کاربران نمی‌توانند کلیپ‌های کلی را مشاهده کنند بلکه فقط داده‌های کمی را برای هر ویدئو می‌بینند. بنابراین کاربر نهایی بخش‌های مختلفی از داده‌های ویدئویی را از چندین کاربر دریافت می‌کند.

شبکه تتا همچنین رمز دومی نیز دارد که THETA نام دارد. این رمز حکمرانی است که برای کمک به جامعه در مدیریت بلاک چین تتا و کنترل جهت آن در آینده طراحی شده است. در حال حاضر عنصر حاکمیت در مراحل ابتدایی است، اما پروژه قصد دارد در آینده کنترل بیشتری را به دارندگان THETA واگذار کند.

توکن THETA دارای عرضه ثابت 1 میلیارد توکن بدون تورم است. شما می‌توانید توکن‌های THETA را برای دریافت TFUEL که دارای 5.2 میلیارد توکن و نرخ تورم ثابت 5٪ است، دریافت کنید.

بلاکچین تتا فیول (TFUEL) چیست؟

بلاکچین تتا سریع است و برای پرداخت‌های کمتری طراحی شده است. این شبکه این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که با ارائه‌ی پاداش به توزیع کنندگان محتوا به جای پرداخت‌های خود، پرداخت‌های واقعی را انجام دهد.

این مهم از طریق سازوکار اجماع اثبات سهام، که بر اساس کد بلاک Tendermint است ، حاصل می‌شود. این مکانیسم باعث می‌شود کاربران مقادیر زیادی THETA را در فرآیندی به نام staking ذخیره کنند. پس از آن می‌توانند بلوک‌ها را پردازش کنند. اگر بلوک‌های پردازش شده، مخرب باشند، ممکن است برخی از توکن‌های ذخیره شده خود را از دست بدهند

چگونه تتا جلوی تقلب مردم در سیستم را می‌گیرد؟

مسئله بالقوه در مورد شبکه تتا این ایده است که کسی فقط می‌تواند از دو رایانه استفاده کند و از طریق این دو رایانه فقط شبکه ویدیو را برای خود به اشتراک بگذارد و در قبال این کار پول دریافت کند. با این حال، چند روش محافظتی وجود دارد که هدف آن جلوگیری از این امر است.

در ابتدا، این شبکه اجازه نمی‌دهد کسی محتوای خود را به همان آدرس IP پخش کند. این از مثال اساسی بالا جلوگیری می‌کند. این شبکه همچنین دارای چند محدودیت مشابه دیگر است که می‌تواند توسط بستر پخش ویدئو تنظیم شود. این امر به میزان سخت‌گیری آنها بستگی دارد

یکی دیگر از عناصر اصلی این است که افرادی که محتوای ویدئو را به اشتراک می‌گذارند مجبور نیستند افرادی را تگ کنند که خود ویدئو را به اشتراک گذاشته‌اند. به همین دلیل اگر تمایل داشته باشند که سیستم را دور بزنند و محتوای ویدئوی خود را به اشتراک بگذارند، طبیعتاً محتوا را برای هزاران کاربر دیگر به اشتراک می‌گذارند. به گفته لویت، در نتیجه، آنها در واقع بیشتر از سود باعث آسیب رساندن به شبکه می‌شوند.

آینده ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL)

پس از مدت کوتاهی، شبکه تتا به Mainnet 2.0 خود ارتقا خواهد یافت. این باعث ارتقا شبکه و ارائه چند مزیت می‌شود.

ارتقا، پشتیبانی بیشتری را نسبت به گره‌ها خواهد داشت. این گره‌ها هستند که محتوای ویدئو را بارگیری و به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها این کار را بدون اینکه کاربر نیازی به تماشای ویدیو داشته باشد انجام می‌دهند. این ارتقا بیشتر متوجه افرادی است که می‌خواهند از شبکه پشتیبانی کنند و TFUEL کسب کنند. لویت تخمین می‌زند که کاربر با اجرای یک گره به صورت تمام وقت می‌تواند ماهیانه حدود 10-15 دلار درآمد کسب کند.

The-future-of-theta-fuel
آینده ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL)

 

آزمایشگاه‌های تتا همچنین قصد دارند یک بازار توکن غیر قابل استفاده ( NFT ) معرفی کنند. NFT توکن‌های دیجیتالی بی‌نظیری است که نمایانگر یک قطعه از محتوای دیجیتال مانند هنر یا موسیقی است. این بازار به سازندگان محتوای تلویزیون تتا اجازه می‌دهد NFTهای اختصاصی خود را صادر کنند و از آنها برای تعامل با مخاطبان بازدید خود استفاده کنند.

لویت خاطرنشان کرد که بیشتر شرکای تتا در فضای سرگرمی در تلاشند تا راه‌هایی برای ورود به بازار نوپای NFT بیابند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در اخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال پلی گان (MATIC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال وی چین (VET) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال ایاس (EOS) و تحلیل آن” و “آینده قیمت ارز دیجیتال تتا (THETA) و تحلیل آن” و “آینده قیمت ارز دیجیتال آوی (AAVE) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید