آینده قیمت ارز دیجیتال ونوس (XVS) و تحلیل آن
Venus

آینده قیمت ارز دیجیتال ونوس (XVS) و تحلیل آن

اکوسیستم DeFi با سیستم عامل‌های هیجان انگیز بی شماری پر شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با شرکت در پیشنهادات بی نظیر خود به دنیای ارز دیجیتال، از دارایی‌های دیجیتالی خود نهایت استفاده را ببرند. امروز، ما در مورد چنین پروتکل خارق العاده ای بحث خواهیم کرد که اصل وجودی خود را از Maker DAO و Compound Finance گرفته است اما به عنوان یک بستر کاملاً جدید برای قرض گرفتن و وام دارایی‌های دیجیتالی مطرح شده است. در این مطلب قصد داریم به بررسی آینده ارز دیجیتال ونوس (XVS) می پردازیم.

ونوس یک بستر ساده وام‌دهی است که در آن سرمایه‌گذاران DeFi می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را برای کسب سود از آنها، وام دهند. همچنین کاربران می‌توانند با پرداخت سود از بازار دارایی بگیرند. این به نوبه خود یک فضای عادلانه و امن برای وام و قرض دارایی ایجاد می‌کند. اما، آیا این ارز فقط در مورد وام دهی است و نه چیز دیگری؟

خیر، ونوس همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد ارز فیات VAI (ارزش آن 1 دلار آمریکا است) را در حالی که وام می‌دهد و حتی زمانی که قرض می‌کند، ضرب کنند و این باز هم فقط به اینجا ختم نمی‌شود، چیزهای بیشتری برای یادگیری در مورد آن وجود دارد، بنابراین، بدون تأخیر بیشتر، بیایید مستقیماً وارد دنیای ونوس پروتکل شویم!

ارز دیجیتال ونوس (XVS) چیست؟

به بیان ساده تر، ونوس یک پروتکل DeFi است که در شبکه زنجیره هوشمند Binance ساخته شده است و به کاربرانش امکان می‌دهد وام دهند و وام بگیرند، و در نتیجه ارز دیجیتال کسب کنند، این در حالی است که در مقایسه با سایر پروتکل‌های DeFi که عملکرد مشابهی دارد اما آنها در شبکه Ethereum ساخته می‌شوند.

ونوس قصد دارد کل سیستم مالی غیرمتمرکز را که شامل وام و قرض دارایی‌های دیجیتالی است را به زنجیره هوشمند Binance وارد کند. و حالا، چگونه این اتفاق می‌افتد؟ چگونه ونوس به شما اجازه می‌دهد با چنین معامله‌ای کارهای بیشتری انجام دهید؟ خوب نگران نباشید در این مقاله، ما به تمام جنبه‌های استفاده از پروتکل Venus پرداخته‌ایم. بیایید تا ببینیم چگونه می‌توان ارز دیجیتال را در ونوس وام داد و قرض گرفت.

 

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

 

وام گرفتن در ارز دیجیتال ونوس (XVS)

ونوس به شما امکان می‌دهد به ارز فیات VAI تبدیل کنید، در حالی که سود دارایی‌های عرضه شده خود را کسب می‌کنید. با متصل کردن کیف پول دلخواه خود با برنامه ونوس، به راحتی می‌توانید دارایی‌های دیجیتال را در https://app.venus.io/dashboard وام بگیرید و قرض دهید. پیشنهاد ما کیف پول متاماسک است، همچنین اطمینان حاصل کنید که شبکه را به عنوان Binance Smart Chain Network در کیف پول Metamask خود تنظیم کنید تا از از دست دادن وجوه شما به دلیل انتقال مستقیم زنجیره ای جلوگیری کند.

چه چیزی ونوس (XVS) را منحصر به فرد می‌کند؟

پروتکل ونوس بر روی زنجیره هوشمند Binance ساخته شده است، نه بر روی بلاک چین اتریوم که مشکلات فراوانی می‌تواند ایجاد کند. به همین دلیل شبکه با سرعت بسیار بالا و هزینه تراکنش بسیار پایین کار می‌کند.

این اولین پروتکلی است که به کاربران اجازه می‌دهد از امکان گرفتن وام برای ارزهایی مانند Litecoin (LTC)، XRP، Bitcoin (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال برای نقدینگی استفاده کنند.

سرمایه گذاران در بستر ونوس از طریق تعامل با Venus Dapp می‌توانند به راحتی وام دریافت کنند. آنها محدود به موقعیت مکانی یا اعتبار خود نیستند زیرا هیچ مرجع متمرکزی مستقر نیست. کاربران می‌توانند نقدینگی خود را به راحتی تأمین کنند.

شبکه ونوس برای جلوگیری از حملات ناشی از دستکاری بازار، از یک سیستم حرفه‌ای قیمت‌گذاری استفاده می‌کند. این اوراکل داده‌های قیمت گذاری صحیحی را ارائه می‌دهد که دستکاری در آنها غیرممکن است.

به دلیل اینکه شبکه مذکور توسط هولدر های توکن XVS مدیریت می‌شود، در نتیجه نحوه توزیع این توکن بسیار حائز اهمیت است. توسعه‌دهندگان پلتفرم ونوس هیچ توکنی را برای خود ذخیره نکرده و همه توکن‌ها را به‌صورت عمومی توزیع کرده اند. تولید و عرضه استیبل کوین‌ها، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پلتفرم ونوس می باشد. اولین استیبل کوین ترکیبی در این شبکه، ارز دیجیتال VAI نام دارد که ارزش این استیبل کوین به کمک دارایی پشتوانه آن، برابر با ۱ دلار امریکا است. بعلاوه،استیبل کوین‌ها در کل به‌صورت کلاسیک پشتوانه مالی دارند.

Venus ارز دیجیتال
Venus ارز دیجیتال

BSC یا همان زنجیره هوشمند بایننس از الگوریتم اجماع منحصر به فرد به نام POSA برای ایمن سازی بلاکچین خود استفاده می کند. این امر  اساساً یک مکانیسم اجماع ترکیبی است که جنبه‌های اثبات سهام (POS) و اثبات اعتبار (POA) را با یکدیگر ترکیب می‌نماید. برنامه مذکور از 21 شبکه اعتبارسنجی طراحی شده است که مسئول اجرای وظایف در زنجیره هوشمند بایننس و  همچنین ،دستیابی به اجماع در مورد تراکنش های اخیرا پردازش شده هستند. به جز این موارد، تامین‌کنندگان ونوس با اقدامات انحلال خودکار محافظت می‌گردند،به این معنا که بطور خودکار اگر وثیقه وام‌گیرندگان به کمتر از 75 درصد مبلغ وام گرفته شده آن‌ها برسد، آن را نقد می‌کند و در نتیجه برای حفظ حداقل مبلغ وثیقه، به تأمین‌کنندگان اولیه بازپرداخت می‌شود.همچنین این پلتفرم دارای ویژگی های زیر نیز می باشد:

  • رمز ارزها و استیبل کوین ها را عرضه و در ازایشان  APY کسب میکنید.
  • استیبل کوین (کوین های یمت ثابت)از وثیقه های عرضه شده بدست آورید.
  • ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌هایی را که بیش از حد توسط دارایی‌های عرضه‌شده وثیقه می‌گردن را بدون بررسی اعتبار و منشأ، مستقیماً بوسیله زنجیره هوشمند بایننس قرض بگیرید.

از دیگر نقاط قوت لتفرم ونوس سرعت بالا و هزینه های بسیار پایین تراکنش های آن است که بدلیل استفاده از  زنجیره هوشمند بایننس است.
اولین پروتکلی است که کاربران می توانند به بازارهای وام دهی بیتکوین (BTC)، XRP Litecoin (LTC) و سایر ارزهای دیجیتال جهت تامین نقدینگی در زمان واقعی، به لطف تراکنش های سریع آن، دسترسی داشته باشند.

برای جلوگیری از دستکاری بازار، پلتفرم  ارز دیجیتال ونوس از اوراکل های تعیین کننده قیمت، مانند Chainlink برای ارائه داده های دقیق قیمت گذاری که نمی توان در آنها دستکاری کرد، بهره می برد. به لطف سیستم BSC بایننس، ونوس می تواند با هزینه کمتر و با کارایی بهتری به فیدهای قیمت دسترسی داشته باشد که باعث کاهش هزینه کلی سیستم می گردد.

آینده ارز دیجیتال ونوس (XVS)

ونوس توسط Certik حسابرسی می‌شود اما مانند هر پروتکل De-Fi دیگر، خطرات مرتبط با آن را نیز در پی دارد. با این حال، از زمان راه اندازی آن هیچ خطر عمده ای مشاهده نشده است. اما، همیشه توصیه می‌شود با مسئولیت خود وارد بازار ارز دیجیتال شوید. هدف اصلی شبکه ونوس این است که کاربران پروتکل بتوانند در یک بازار امن تر و سالم فعالیت کنند. این تیم مایل است بستر قابل اطمینان تری را برای معاملات مانند استخراج وام‌ها و بهره سود فراهم کند.

The-future-of-Venus-XVS
آینده ارز دیجیتال ونوس (XVS)

 

این پروتکل بر اساس BSC (Binance Smart Chain) ساخته شده است و فاقد چالش‌های مرتبط با زنجیره بلوک اتریوم است. در این بلاکچین، به دلیل پویایی نوسانات کسب و کار، رفاه و امنیت کاربر در اولویت اصلی است. با این حال، پروتکل ونوس اکنون در میان چندین پروتکل است که هدف آن حل چالش‌های دیفای است. اینکه چقدر می‌تواند در این امر موفق باشد همان چیزی است که با گذشت زمان در مورد آن بیشتر خواهیم فهمید.

ما اکیداً به شما توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه سرمایه گذاری، تحقیقات خود را درباره واقعیات و ارقام مختلف مربوط به پروتکل ونوس انجام دهید. بازار ارز دیجیتال بسیار ناپایدار است. بنابراین، فقط مبلغی را که می‌توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری کنید که اگر آن مبلغ چندین برابر هم شد برای شما خوشحال‌کننده باشد.

از چه صرافی هایی میتوان ونوس را خرید و فروش کرد؟

ارز دیجیتال ونوس جهت معامله در صرافی های زیر در دسترس است:

  • Binance
  • Kukoin
  • Gate.io
  • Wazirx
  • PancakeSwap

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال لئو (LEO) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال REV) Revain) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال دسنترالند (MANA) و تحلیل آن” را در سایت مطالعه کنید.

منبع:

XVS

دیدگاهتان را بنویسید