آینده قیمت ارز دیجیتال زی کش (ZEC) و تحلیل آن
Zcash

آینده قیمت ارز دیجیتال زی کش (ZEC) و تحلیل آن

مشکلات حریم خصوصی شبکه بیت کوین باعث شد تا انتقادات بسیاری به این ارز دیجیتال وارد باشد، بسیاری از منتقدان روی این نقطه ضعف بیت کوین تاکید دارند و به همین دلیل با تمرکز روی محرمانه ماندن اطلاعات کاربران رمز ارز زد کش یا زی کش تولید شد، در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال زی کش (ZEC) و نکات مربوط به سرمایه‌گذاری و آینده ارز دیجیتال زی کش (ZEC) خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال زی کش (ZEC) چیست؟

همانطور که گفتیم زد کش یا زی کش (Zcash) به منظور حفظ حریم خصوصی و ارائه آن به کاربران ارز دیجیتال طراحی و تولید شده است. بنیانگذار این ارز دیجیتال زوکو ویلکاکس (Zooko Wilcox) است، این ارز با سرعت زیاد به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال تبدیل شد، یکی از مهمترین نقاط مثبت این ارز رویکرد حرفه ای و علمی در نظر گرفته شده در زمان توسعه کوین است. اگرچه پیش‌بینی‌های مثبتی در مورد آینده قیمت این ارز دیجیتال وجود داشت اما عملکرد این ارز با پیش‌بینی‌ها تفاوت داشت.

introduction-Zcash
ارز دیجیتال زی کش (ZEC) چیست؟

ویژگی‌های ارز دیجیتال زی کش (ZEC)

زی کش به دلیل رویکرد خارق العاده ای که در محرمانه بودن تراکنش‌ها و آدرس‌ها دارد بسیار محبوب است، همچنین این خصوصیات باعث شده است که این کوین برای کسب و کارها و همچنین برای افراد حقیقی مناسب باشد. اگر بخواهیم به ویژگی‌های زی کش که باعث تمایز آن از سایر ارزها می شود اشاره کنیم می‌توان موارد زیر را در نظر گرفت:

یکی از مهمترین وجه تمایزات زی کش نسبت به سایر ارزها امکان ارائه دو نوع آدرس کیف پول در این ارز است، در واقع آدرس محافظت شده نوعی حساب است که از درجه بالای محرمانه بودن تراکنش‌ها برخوردار است. کارایی زی کش به نحوی است که هر نوع معامله‌ بین آدرس‌های محافظت شده را در مقابل اشخاص ثالث ایمن‌سازی می کند به این معنا که مبلغ تراکنش، آدرس و گراف رمزنگاری‌شده همه به صورت کاملا محرمانه است.

سرمایه‌گذاری با بیشترین سرعت و امنیت
همین الان میتونید با دانلود اپلیکیشن موبایل پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات، با بالاترین سرعت و امنیت و اطمینان کامل، در بازارهای مالی مختلف از جمله بازار ارزهای دیجیتال، بازار طلا، بازار بورس و... سرمایه‌گذاری مطمئن و راحتی را تجربه کنید.
با پلتفرم نیکات، راحت و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

دانلود اپلیکیشن پلتفرم سرمایه‌گذاری نیکات

نکته بعدی که باید به آن اشاره کنیم آدرس‌های شفافی است که زی کش از آن برخوردار است، اگرچه از این جهت به بیت کوین شباهت دارد اما گراف های رمزنگاری شده وجه تمایز این دو رمز ارز حوزه بلاکچین است. این گراف‌ها راهی برای ارسال اطلاعات حساس در رابطه با پرداخت محسوب می‌شوند. در واقع باید گفت شبکه زی کش اطلاعات را کاملا رمزنگاری شده و به شکلی امن و بدون شفاف سازی اطلاعات مهم ارسال می‌کند.

چرا ارز دیجیتال زی کش (ZEC) موفق نیست؟

شاید با خودتان فکر کنید با وجود این ویژگی ها چرا زی کش ارز موفقی نبوده است، اما مهمترین ترین دلیل روند نزولی زی کش به ویژه در سالهای اخیر قیمتگذاری اشتباه این ارز است. تمام این امکانات، در کنار تکنولوژی‌های مبتنی بر محرمانه بودن زی کش ، از این ارز یک ابزار مالی مناسب می سازند. الگوریتم‌های گواهی با شناخت صفر و تراکنش‌های چند امضایی سبب می شود زی کش برای انجام هرگونه عملیات مالی امنیت داشته باشد.

در حال حاضر زد کش تنها ارز دیجیتالی است که افتتاح ماینینگ آن روی یوتیوب پخش شده است. در ابتدا کوین ZEC با یک قیمت فوق العاده بالا وارد بازار شد، قیمت چند صد دلاری زی کش در مقایسه با قیمت ارزهای محبوبی چون بیت کوین یا اتریوم در زمان عرضه اولیه با مقدار زیر 1 دلار بسیار عجیب به نظر می رسد. به گفته تحلیلگران قیمت ابتدایی زی کش با یک کمپین قدرتمند تبلیغاتی و تب رسانه‌ای همراه بوده است و این مسئله باعث جلب توجه کاربران به ارز زی کش محسوب می‌شود.

سال 2017 نقطه عطف زی کش

با فروکش کردن تبلیغات قیمت زی کش نیز تا 20 دلار سقوط کرد، اما در ابتدای سال 2017 قیمت زی کش یک افزایش 80 دلاری را تجربه کرد، به طوری که با فرا رسیدن ماه جولای هر زی کش ارزشی بیش از 400 دلار داشت. اما به عقیده تحلیلگران ارز علت این افزایش قیمت شایعاتی پیرامون قرار گرفتن زی کش روی بیت هامپ از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان بوده است، بعد از این که کاربران مشاهده کردند که این اتفاق مهم رخ نداد کاهش قیمتی عجیب و سریع در زی کش رخ داد که همه معادلات را بر هم زد.

از جمله دلایل عدم موفقیت این ارز می توان به تاثیر بیش از اندازه تبلیغات در افزایش قیمت آن اشاره کرد. به نظر می رسد که زی کش سعی می کند با هجمه تبلیغات رسانه ای کاربران را به سرمایه گذاری و در نهایت افزایش قیمت ها سوق دهد. اما از آنجای که اکثر این تبلیغات بیشتر جنبه شایعه دارند خیلی زود و با عدم تحقق شایعه، روند نزولی قیمت ارز را در پی دارد.

آینده ارز دیجیتال زی کش (ZEC)

با ورود به سال 2020 قیمت زی کش یک روند نزولی را طی می کند، در واقع بازار پر نوسان ارز دیجیتال به شکل قابل‌توجهی به این ارز دیجیتال آسیب رسانده و باعث برهم خوردن معادلات پیش‌بینی شده زی کش در آینده می شود.

زی کش یکی از کوین‌هایی است که نسبت به روند نزولی بازار کلی ارزهای دیجیتال آسیب پذیر است، به همین دلیل با رکود بازار ارزهای دیجیتال زی کش از جمله ارزهایی بود که سقوط وحشتناکی را تجربه کرد. با این وجود همچنان بسیاری از پیش بینی ها روند صعودی را برای آینده این ارز متصور هستند.

The-future-of-Zcash
آینده ارز دیجیتال زی کش (ZEC)

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

و در آخر به شما پیشنهاد می کنم مطالبی مانند “آینده قیمت ارز دیجیتال DG) decentral games) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال ایر سواپ (AST) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال XYO و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال مووی بلاک (MBL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال FXF) finxflo) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) و تحلیل آن“، “آینده قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ (UNI) و تحلیل آن” را در سایت اسکناس مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید